Turniej Motoryzacyjny w Zespole Szkół Budowlanych

0
bud_kon.JPG
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Gospodarzami tegorocznego Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego był Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu. Turniej odbył się 12.04. br. Celem konkursu jest popularyzacja przepisów ruchu drogowego, pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Turniej zorganizowali: PZM, Policja, MEN, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Turniej odbywa się na szczeblach od gminnego do krajowego.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

W turnieju brało udział dziesięć szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego – oprócz ZSB w Brzegu w turniejowych potyczkach brały udział szkoły z Byczyny, Głubczyc, Kluczborka, Nysy, Opola, Strzelec Opolskich i Komorna. Sędzią Głównym był Henryk Dojka, poszczególne konkurencje oceniali: Marek Pustuła (testy – przepisy ruchu drogowego oraz jazda sprawnościowa motorowerem), Tomasz Mielnik (testy z historii motoryzacji oraz jazda sprawnościowa samochodem), Robert Czochara (pomoc medyczna), Grzegorz Kaszubski (przygotowanie pojazdu do jazdy).
W skład poszczególnych komisji wchodzili przedstawiciele policji, nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych, egzaminatorzy WORD i ratownicy OCRM.
Najlepszą drużyną turnieju okazał się zespół z Technikum w Polanowicach, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu 
a trzecie gospodarze turnieju – Zespół Szkół Budowlanych (którego dyrektorem jest Monika Jurek). W konkursach indywidualnych najlepsi zawodnicy to: Łukasz Jóźwiak, Daniel Lorenc i Denis Kirchniawy. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny wymagał od organizatorów dużych umiejętności logistycznych, było to również duże wydarzenie edukacyjne, w którym uczestniczyło wielu gości, m.in.: Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk, Zastępca Burmistrza Brzegu Stanisław Kowalczyk, Zastępca Komendanta KP Policji Rafał Pniewski, prezes PZM Marek Pańka, Romuald Florczak z Kuratorium Oświaty w Opolu, Komendę Wojewódzką Policji w Opolu reprezentowali: Dariusz Bernacki i Maciej Milewski. Brzeski Automobil Klub reprezentował Zbigniew Prymula.
Turniejowi towarzyszyły też imprezy skierowane do młodszych uczniów a nawet przedszkolaków, m.in. gimnazjalistów trzech brzeskich gimnazjów i Gimnazjum w Kościerzycach, którzy mieli okazję przymierzać alko gogle i zobaczyć jak czuje się kierowca po spożyciu alkoholu. Natomiast przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 6 w ramach programu „Bezpieczny przedszkolak na drodze” otrzymały na spotkaniu z policjantkami KP Policji w Brzegu kamizelki odblaskowe i odblaski na tornistry oraz uczestniczyły w nauce bezpiecznego poruszania się po ulicach.
Można powiedzieć, że z turnieju korzyści wyniosła duża część dzieci i młodzieży, a uczestnicy turniejowych potyczek otrzymali wiele pucharów i cennych nagród. Widowiskowe konkurencje sprawnościowej jazdy motorowerem i samochodem ściągnęły dużą ilość widzów, dlatego turniej okazał się dobrą promocją dla Zespołu Szkół Budowlanych, tak ważną tuż przed podjęciem decyzji gimnazjalistów o dalszej drodze ich edukacji.
Brygida Jakubowicz
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA