Dreszczowiec z happy endem

0

Koszykówka – III liga mężczyzn

Koszykarze Piomaru odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ale musieli się sporo namęczyć, by wywalczyć dwa punkty. Start Dobrodzień uległ bowiem dopiero po dogrywce.

Brzescy zawodnicy tego dnia byli bardzo nieskuteczni i to była główna przyczyna tego, że podczas meczu wynik cały czas był bliski remisu. W trzeciej kwarcie wydawało się, że nastał odpowiedni moment, by odskoczyć rywalom i zapewnić sobie bezpieczną przewagę. Niestety, 7-punktowe prowadzenie nie dało takiej pewności, bowiem w czwartej kwarcie szybko stopniało. Im było bliżej końca meczu, tym bardziej nerwowo robiło się na boisku. Goście w ostatnich sekundach mieli jeszcze 3 punkty przewagi, ale celna „trójka” Marka Soroki doprowadziła do dogrywki. W doliczonym czasie gry znów Start był w lepszej sytuacji, bowiem w pewnym momencie prowadził już 74:70. Wtedy jednak rzut za trzy punkty Kamila Dulińca i kolejne dwa „oczka” tego samego gracza dały Piomarowi prowadzenie, którego nie oddał już do końca.
RD

Piomar BTP Piast Brzeg – Start Dobrodzień 77:75 (12:10, 15:16, 24:18, 15:22, d – 11:9)
Piomar: Adam Adamczyk 16, Dawid Turkowski 13, Paweł Pacuła 12, Marek Soroka 10, Artur Zagórski 10, Kamil Duliniec 7, Tomasz Pieszyński 4, Filip Kołecki 3, Rafał Kuczyński 2, Grzegorz Łyczkowski; trener Mariusz Andruchowicz

1. AZS PO II Opole     2     4     171:108
2. AZS PWSZ Nysa     2     4     198:139
3. Start Dobrodzień     2     3     169:125
4. Piomar BTP Piast Brzeg     2     3     134:151
5. MKS Strzelce Opolskie     2     3     117:159
6. Pogoń II Prudnik     1     2     87:69
7. KZK Krapkowice     1         2 88:72