DZIECI JEDNEGO BOGA

0
dziecijednego.JPG

W okresie Świąt Bożego Narodzenia nasze serca miękną, każdy Polak jest czuły na problemy innych, pomagamy bliźnim w licznych akcjach typu „Świąteczna Paczka”. 

Jest to okres, w którym często myślimy, że nikt nie powinien spędzać świąt w samotności i biedzie. Również w Brzegu dzięki ogromnemu zaangażowaniu Caritasu i osobistym Siostry Anny Majewskiej, ludzie samotni i ubodzy spotkali się 21.12.2013 r. w Auli Domu Parafialnego, aby wspólnie cieszyć się Wigilią narodzin Zbawiciela.
Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga, dlatego wśród gości ks. Marcina Robakowskiego (opiekuna Caritas) i ks. Dziekana Bolesława Robaczka byli również przedstawiciele samorządu: Zastępca Burmistrza Brzegu Stanisław Kowalczyk, Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego Brzegu Brygida Jakubowicz wraz z pracownikiem wydziału Wojciechem Komarzyńskim. Wigilia z ubogimi była prawdziwym przeżyciem duchowym. Przepiękne jasełka przygotowane przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej, wzruszająca modlitwa księży, opłatek przełamany z tymi, którzy najbardziej potrzebują opieki i pomocy, sprawiają, że każdy człowiek patrzy inaczej na swoje życiowe problemy i czuje się bardziej empatyczny na problem biedy i bezdomności. Oprócz Wigilijnych potraw dla podopiecznych Caritasu przygotowano bogate paczki świąteczne.
Błyskawicznie przeprowadzona akcja zbierania darów koordynowana przez Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu wsparta przez Starostę Powiatu Brzeskiego, Burmistrza Brzegu, PWC Odra, Olejarnię, restaurację „Ratuszowa” oraz hurtownię „Darex” przy znacznym udziale Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego dała wymierny rezultat w postaci darów dla potrzebujących wsparcia.
Narodziny Jezusa to ogromny cud, ale my – Brzeżanie też mieliśmy mały cud w postaci tej wyjątkowej Wigilii, o której siostra Miłosierdzia Anna Majewska mówiła: „ Wszystkim serdecznie dziękujemy za dobro, ok. 70 osób zostało obdarowane i doznały ciepła i pamięci, że nie tylko Bóg obdarza człowieka zawsze miłością, ale my mamy otwarte serca dla wszystkich potrzebujących”.

Brygida Jakubowicz