Celnicy z wrocławskiej Izby Celnej w Brzegu

0

Wczoraj (25.04.2014) funkcjonariusze Służby Celnej dokonali kontroli dwóch pociągów osobowych.
Kontrole odbyły się w pociągach relacji Przemyśl-Szczeci oraz Przemyśl-Wrocław. Działania były realizowane przez 11 celników z Izby Celnej we Wrocławiu. W pierwszym przypadku wejście do pociągu nastąpiło w Brzegu, który leży we właściwości miejscowej Izby Celnej w Opolu, ale celnicy kontrolę rozpoczęli, kiedy pociąg wjechał na teren województwa dolnośląskiego. Były to rutynowe kontrole ukierunkowane na ujawnienie nielegalnych towarów akcyzowych zza wschodniej granicy – głównie są to papierosy, tytoń i alkohol.
– Podczas wczorajszych działań nie znaleziono kontrabandy, ale prewencyjna obecność celników w pociągach jest w pełni uzasadniona. Obok rodzimej produkcji nielegalnego tytoniu i papierosów, celnicy cały czas – średnio raz w tygodniu – zatrzymują transport przewożonych papierosów zza wschodniej granicy – informuje Podkomisarz Celny Arkadiusz Barędziak, rzecznik prasowy Izby Celnej we Wrocławiu
Celników w pociągach wewnątrz kraju można także spotkać przed dużymi imprezami masowymi. Wówczas ujawniane są przedmioty niebezpieczne i substancje odurzające – dodaje Arkadiusz Barędziak.

AP