Wygrali, bo musieli

0

Piłka ręczna – II liga mężczyzn

W przedostatnim meczu pierwszej rundy rywalem brzeskich szczypiornistów była Pogoń Oleśnica.

W przedostatnim meczu pierwszej rundy rywalem brzeskich szczypiornistów była Pogoń Oleśnica. Brzeski zespół był faworytem tego spotkania i wygrał.
Od początku brzeżanie mieli wyraźną przewagę nad gospodarzami tego meczu i systematycznie powiększali przewagę. Tradycyjnie już w ataku głównym atutem brzeskiego zespołu był Łukasz Ogorzelec, który bez większych przeszkód zdobywał kolejne bramki. W całym meczu zawodnik ten aż 11 razy trafił do bramki rywali. Z kolei w bramce Orlika dobrze spisywał się Marcin Stefaniszyn, który kilkakrotnie ratował swój zespół w trudnych sytuacjach. W pierwszej części Pogoń tylko raz próbowała odwrócić losy meczu, kiedy to po kilku nieudanych akcjach Orlika zmniejszyła stratę do dwóch bramek.
Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem brzeżan 18:14. Na początku drugiej Pogoń jeszcze raz spróbowała zaatakować, ale ten zryw trwał bardzo krótko i po kilku minutach sytuacja na boisku powróciła do normy. Już do końca spotkania Orlik nie pozwolił przeciwnikom na większe zagrożenie. Ostatecznie zespół Jerzego Rusina wygrał pewnie 34:27.