21-latek wskoczył do Odry za dziewczyną. Strażacy i WOPR prowadzą akcję poszukiwawczą [AKTUALIZACJA]

39
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

Kilkanaście zastępów straży pożarnej z Brzegu, Opola, Nysy, Lubszy i Lipek, prowadzi akcję poszukiwawczą na rzece w Brzegu i Lipkach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-latek wskoczył do Odry, aby ratować swoją dziewczynę.


– Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 2:50. 17-letnia dziewczyna została wyciągnięta z wody, po czym trafiła do szpitala. Niestety, wciąż szukamy mężczyzny. Sprawdzamy rzekę od Kępy Młyńskiej aż do jazu w Lipkach – mówi kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Strażacy zakończyli działania ratownicze i rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Do sprawy będziemy wracać.

AKTUALIZACJA: godz. 8:15
– Zgłoszenie o tym, że dwie osoby wpadły do Odry otrzymaliśmy kilkanaście minut przed godziną 3:00. Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci usłyszeli nawoływanie o pomoc. Z rzeki, na wysokości ul. Oławskiej, funkcjonariusz wyciągnął 17-letnią dziewczynę. Wiadomo, że w Odrze przebywał jeszcze 21-latek. Cały czas trwają poszukiwania mężczyzny. Do akcji włączyli się także mundurowi z Oławy, którzy sprawdzają rzekę na odcinku innego powiatu – mówi nam sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

AKTUALIZACJA: godz. 9:10
Wciąż nie jest znane dokładne miejsce rzeki, gdzie wpadli młodzi mieszkańcy powiatu brzeskiego. Jedna z wersji mówi o Kępie Młyńskiej, druga informacja wskazuje na brzeską marinę.

– Na razie nie wiemy, w którym miejscu ci ludzie wpadli do Odry. Nasi ratownicy głównie patrolują odcinek od mariny do ujścia kanału Odry. Poziom wody w rzece jest średni, ale nurt jest dość silny. Nie poddajemy się, nie tracimy nadziei, kontynuujemy akcję poszukiwawczą – mówi Janusz Głowik, prezes brzeskiego WOPR-u.

AKTUALIZACJA: godz. 11:00
Według najnowszych, ale wciąż nieoficjalnych ustaleń dziewczyna wpadła do rzeki w okolicy Kępy Młyńskiej. 21-letni mężczyzna prawdopodobnie przemieścił się autem z wyspy na brzeską marinę, skąd ruszył na pomoc nastolatce. Akcja poszukiwawcza wciąż trwa, jednak działania strażaków na wodzie zostały zakończone około godz. 10:45.

Możliwe, że do dalszych poszukiwań zostanie zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego, ale jak podkreślają strażacy – praca nurków, przy tak silnym nurcie może okazać się bardzo trudna lub wręcz niemożliwa. 

AKTUALIZACJA: godz. 12:30
– Cały czas są prowadzone poszukiwania 21-letniego mężczyzny. Wstrzymane zostały tylko działania prowadzone na wodzie. Jutro o godzinie 9:00 strażacy i ratownicy wznowią poszukiwania przy użyciu echosondy i specjalistycznej kamery. Policjanci wyjaśniają przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Trwają przesłuchania świadków – mówi nam sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu,

fot. Czytelnik