Ruszamy w Polskę, zaczynamy od Brzegu! – Felieton Posła RP Katarzyny Czochary z cyklu Widziane z Wiejskiej

0

W sobotę 14. kwietnia, w Warszawie odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna”. Podczas konwencji Premier Mateusz Morawiecki przedstawił pięć propozycji rządu na najbliższy czas.


To program Dobry Start, czyli wyprawka szkolna w wysokości 300 zł. dla każdego ucznia, obniżka CIT dla małych i średnich przedsiębiorców do poziomu 9%, program Dostępność+, który zakłada likwidację barier dla osób niepełnosprawnych i starszych, a także program Mała firma mały ZUS oraz Drogi lokalne. Wicepremier Beata Szydło zaproponowała z kolei rozwiązania programowe pod symboliczną nazwą MamaPlus, a więc zabezpieczenie emerytalne matek, które wychowały co najmniej czworo dzieci, darmowe leki dla kobiet w ciąży oraz większe wsparcie państwa dla młodych mam.

Już kolejnego dnia – po konwencji – parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości wyruszyli w Polskę, aby rozmawiać z obywatelami. W Brzegu, na spotkaniu, w którym również uczestniczyłam, gościliśmy Panią Minister Edukacji Annę Zalewską, która oprócz powyższych propozycji przedstawiła także, bardzo dokładnie, wszelkie sprawy związane z reformą edukacji. Prawo i Sprawiedliwość organizuje takie spotkania przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze chcemy słuchać mieszkańców, poznawać ich problemy, wsłuchiwać się w ich propozycje, ale także dlatego, że my mamy na te wszystkie Państwa głosy konkretne odpowiedzi! I to nas odróżnia od opozycji, która nie posiada żadnego pomysłu na Polskę i żadnej oferty dla Polaków. Oni dziś zajmują się sobą i nie potrafią nawet wyjaśnić, jak to się działo, że w czasie ich rządów nie można było sfinansować żadnego dobrego programu mimo, że pieniądze były drenowane z kieszeni Polaków, a inne pozostawały jednocześnie w kieszeniach, np. mafii vatowskich.

Niespełna trzy lata temu biało czerwona drużyna, podobnie jak dziś, wyruszyła w Polskę, by rozmawiać z Polakami i wsłuchiwać się w ich głosy. Wówczas nam Państwo zaufali i dzisiaj większość tych postulatów, które nam Państwo przekazywali zostało zrealizowanych, lub są w trakcie realizacji. To program 500+, Mieszkanie+, bezpłatne leki dla seniorów, obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie płacy minimalnej, a przede wszystkim uszczelnienie systemu podatkowego, dzięki czemu realizacja programu możliwa jest bez podnoszenia podatków, a nawet przy ich obniżaniu. My dotrzymujemy słowa i to także nas odróżnia od tzw. totalnej opozycji.


Katarzyna Beata Czochara – Opolska polityk, nauczycielka i samorządowiec, posłanka na Sejm VIII kadencji, prezes Zarządu Okręgowego PiS w województwie opolskim. Absolwentka filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Nauczycielka języka niemieckiego w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Prudniku. Uzyskała kwalifikacje tłumacza. Właścicielka hodowli jelenia europejskiego w Moszczance. Zasiada w komisjach sejmowych: Komisja Zdrowia, Komisja Polityki Senioralnej, Komisja Edukacji, Komisja Spraw Zagranicznych. Posłanka pracuje także w zespołach parlamentarnych: Opolski Zespół Parlamentarny, Parlamentarny Zespół ds. Cyfryzacji Szpitali i Placówek Medycznych, Parlamentarny Zespół ds. inwestycji, Parlamentarny Zespół ds. Policji(wiceprzewodnicząca), Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej, Parlamentarny Zespół ds. Szpitali Powiatowych, Parlamentarny Zespół ds. Więziennictwa(przewodnicząca),Parlamentarny Zespół ds. Wojska i Obrony Terytorialnej(przewodnicząca), Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Lwowa, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Odry. Przynależność do stałych delegacji parlamentarnych i grup bilateralnych Polska-Stany Zjednoczone Zespół Parlamentarny, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, Polsko-Czeska Grupa Parlamentarna (wiceprzewodnicząca), Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna (wiceprzewodnicząca).