Pożegnanie żołnierzy wyjeżdżających do Iraku

0

W poniedziałek 12 sierpnia br. odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy wyjeżdżających na VII zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego do Iraku.


Główne uroczystości odbyły się na placu apelowym 1 Pułku Saperów w Brzegu. Trzydziestu żołnierzy żegnali koledzy z jednostki, a także rodziny i przyjaciele. Do wyjeżdżających zwrócił się dowódca pułku – ppłk Filip Kłobukowski, życząc im powodzenia w wykonywaniu zadań oraz bezpiecznego powrotu do domu. Wręczył im także flagę pułku, która będzie powiewała w ich obozie pod Bagdadem.

Następnie uroczystości przeniosły się do Sali Tradycji brzeskiego pułku. Żołnierzy oraz ich rodziny przywitała Aleksandra Szyszka piosenką „Powrócisz tu” z repertuaru Ireny Santor. Chwila wzruszenia i świadomość długiej rozłąki wycisnęły łzy na twarzach, a występ artystki z Klubu Wojskowego okraszony został gromkimi brawami. Później przy kawie i ciastku żołnierze wraz z rodzinami mieli jeszcze możliwość spędzenia kilku chwil razem. Kolejne spotkanie dopiero za pół roku.