Bezpłatna mammografia dla mieszkanek Brzegu

0
fot. LUX Med

Firma Lux Med wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Z badań skorzystać będą mogły mieszkanki Brzegu już w piątek (31.07) w godz. 8:00-15:00 na brzeskim Rynku. Są one bezpłatne. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.Profilaktyka jest niezwykle istotna. Co do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Regularne wykonywanie badań diagnostycznych może nas uchronić przed skutkami wielu ciężkich chorób. Niezwykle ważna jest profilaktyka i szybkie wykrywanie chorób nowotworowych. Im szybciej takie schorzenie zostanie zdiagnozowane tym większa szansa na pełny powrót do zdrowia. W ślad za tą ideą Lux Med zrealizuje niebawem bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w Brzegu.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie są leczone z powodu raka piersi. Dodatkowo chętne do wzięcia udziału w badaniach muszą spełnić dwa warunki: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mammografia wykonywana będzie w mobilnej pracowni LUX MED i będzie do dyspozycji Pań w Brzegu w piątek 31. lipca 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 na Rynku. Na badania obowiązuje wcześniejsza rejestracja – pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą pacjentkom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.

– Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię – przekazała w komunikacie przesłanym do naszej redakcji Anna Niemirska, specjalista ds. Marketingu i PR LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia.