Verde Park – pierwsze takie osiedle w naszym mieście

0

Z dala od zgiełku miejskiego, a jednocześnie zaledwie kilka minut jazdy samochodem lub na rowerze do Rynku w Brzegu – w kwietniu rusza inwestycja deweloperska pod nazwą Verde Park. W jej ramach powstanie 96 nowoczesnych mieszkań w wyjątkowym otoczeniu. Nowi mieszkańcy będą mogli także korzystać z idealnie zaprojektowanej przestrzeni otaczającej budynki.

„Verde” w językach romańskich znaczy „Zielony” i taka też będzie planowana inwestycja, bo powstanie w otoczeniu parków, ogródków działkowych, łąk i terenów zielonych na skraju miasta. Na ponad hektarowej  działce o numerze geodezyjnym 571/1 przy ul. Małujowickiej, w bezpośredniej bliskości Parku Wolności, powstanie 8 trzykondygnacyjnych budynków mieszkalnych, w których znajdzie się po 12 mieszkań o powierzchni od 36 do 58m2. Pierwsze dwa budynki zostaną ukończone i będą do odbioru w styczniu 2022 roku. Następne 2 – w marcu, kolejne dwa w czerwcu i ostatnie dwa w sierpniu 2022 roku.

– „Co ważne przewidujemy możliwość łączenia mieszkań. Możemy zaoferować przyszłym klientom nie tylko standardowe powierzchnie, ale również indywidualne projekty pozwalające uzyskać większy metraż.” –  wyjaśnia prezes firmy realizującej całą inwestycję.

Otoczenie ma znaczenie…

Wszystko, co nas otacza ma ogromny wpływ na jakość naszego życia, na samopoczucie, a co za tym idzie także na zdrowie, relacje z najbliższymi, komfort psychiczny. Dom to miejsce wyjątkowe. Tam spędzamy większość naszego życia, budzimy się i zasypiamy. W nim rozpoczynamy nasz dzień, nastrajając się przed szkołą, pracą czy też innymi obowiązkami. W nim również szukamy ukojenia po całodniowym pędzie i wrzawie oraz ładujemy baterie na to co przed nami.

Jeśli więc ważne jest dla was otoczenie, w którym mieszkacie i skrycie marzyliście o życiu wśród parków i zieleni, ale z jednoczesnym zachowaniem – na wyciągnięcie ręki – korzyści płynących z oferty miasta, to Verde Park, jest dla was idealną inwestycją. To właśnie tam będziecie się budzić wśród śpiewu ptaków, zasypiać przy dźwiękach cykad, a jednocześnie będziecie mieszkali na osiedlu bardzo dobrze skomunikowanym z miastem, i nie tylko w postaci niedawno wyremontowanych ulic Wyszyńskiego i Małujowickiej, ale także poprzez dostęp do przystanków komunikacji miejskiej zlokalizowanych w bardzo bliskiej odległości. Inwestycja usytuowana jest na obrzeżach Brzegu, a jednocześnie jest stamtąd niedaleko do szkoły, stadionu, czy marketów, natomiast do Rynku można dojść spacerem w kilkanaście minut.

Pomysł na to osiedle jest zupełnie inny niż dotychczasowe realizacje w naszym mieście. Inwestor chce dać nabywcom nieruchomości na osiedlu Verde Park coś, co z pozoru wydaje się wykluczające. Z jednej strony spokój, sielskość, ciszę i prawie idylliczną atmosferę z dala od miejskiego zgiełku, a z drugiej strony bliskość wszystkich instytucji, wygód i zalet związanych z mieszkaniem w mieście, takimi jak bliska odległość od obiektów handlowych, usługowych, rekreacyjnych i edukacyjnych.

Oprócz mieszkań – nowy obiekt usługowo-handlowy

Ponadto, na terenie graniczącym z osiedlem jest planowane wybudowanie obiektu handlowo usługowego, w którym znajdą się sklepy i różne lokale usługowo-handlowe, takie jak np. apteka, salon fryzjerski, piekarnia, sklepy spożywcze, etc.

– „Wokół osiedla powstaje kilkadziesiąt domów w zabudowie jednorodzinnej. Jest to okolica gwarantująca spokój i ciszę. To centrum handlowe posłuży także mieszkańcom pobliskich nieruchomości. Postanowiliśmy iść w niską zabudowę celowo, tak żeby uzyskać właśnie efekt nigdzie niespotykany w naszym mieście. Cisza spokój i sielska atmosfera a jednocześnie tak naprawdę mieszkanie w mieście” – dodaje prezes firmy realizującej całą inwestycję.

Dobrze zaprojektowana przestrzeń i miejsce do rekreacji i wypoczynku

Na terenie osiedla powstanie plac zabaw, który wraz z przyległą infrastrukturą zajmie obszar blisko 6 arów. Powstaną tam miejsca do siedzenia, wiaty i zadaszenia przeznaczone dla rodziców, którzy będą mogli doglądać swoje pociechy bawiące się na placu zabaw oraz w miarę aktywnie spędzać ten czas. Osiedle będzie też ogrodzone. Inwestor zagospodaruje cały teren, na którym powstanie tylko  8 budynków zajmujących nie więcej niż 40% powierzchni całej działki. Pozostała powierzchnia zostanie zagospodarowana, w postaci terenów zielonych, ogrodów, trawników oraz infrastruktury drogowej i pieszej w postaci chodników.

– „Oddajemy nie tylko w pełni gotowe budynki, ale też pełną infrastrukturę zewnętrzną w postaci ogródków,  miejsc parkingowych, miejsc na rowery” – tłumaczy prezes firmy realizującej całą inwestycję – „Do października 2021 roku na teren gdzie powstanie osiedle będzie doprowadzony światłowód przez ogólnopolskiego operatora telekomunikacyjnego.” – dodaje.

Zero problemów z miejscami parkingowymi

Miejsc postojowych będzie więcej niż mieszkań. To bardzo dobra informacja dla przyszłych mieszkańców.

– „Na etapie koncepcji powstawania osiedla zrezygnowaliśmy z parkingów podziemnych ze względu na duży obszar i luźną zabudowę. Udało się nam wygospodarować bardzo dużą liczbę miejsc postojowych i myślę, że nasycenie takimi miejscami będzie wystarczające i wygodniejsze dla przyszłych mieszkańców osiedla” – tłumaczy prezes firmy realizującej całą inwestycję.

Nowoczesna architektura i technologia

Inwestor oferuje też nowoczesną i ponadczasową formę architektoniczną opartą o własny, indywidualny projekt, który zapewnia walory estetyczne, funkcjonalność oraz komfort w przyszłym użytkowaniu. Zastosowanie sprawdzonych rozwiązań technologicznych gwarantuje minimalizację kosztów utrzymania. Osiedle będzie wyposażone w pełną infrastrukturę przyłączy sieciowych.

– „Budując Państwa dom nie uznajemy kompromisów. Zastosujemy tylko najlepsze materiały renomowanych producentów. Kierujemy się standardami określonymi w warunkach technicznych 2021. Nasze budynki będą wykończone najlepszymi dostępnymi materiałami najwyższej jakości stolarką okienną. Wszystkie mieszkania będą posiadały ogrzewanie podłogowe na całej swojej powierzchni w standardzie, oraz wykończone tarasy, balkony i pełne zagospodarowanie przynależnych ogródków (trawa, nasadzenia)” – dodaje na zakończenie prezes firmy realizującej całą inwestycję.

Więcej informacji o inwestycji można uzyskać na stronie internetowej www.parkverde.pl lub w biurze obsługi klienta przy ulicy Chocimskiej 2C/5 (3 piętro) lub pod telefonem: 662 112 446 lub 733 421 649.