W najbliższą sobotę „Dzień dziecka z Joanną” w Kopicach!

0

W imieniu Organizatorów pragniemy zaprosić już w najbliższą sobotę (8 czerwca) na „Dzień dziecka z Joanną Schaffgotsch w Kopicach”. Na niemal cały dzień zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców na terenie parafii w Kopicach.


Program imprezy jest bardzo bogaty i rozpocznie się o 8:00 od zawodów wędkarskich. Przygotowano także m. in. występy artystyczne uczniów z PSP w Kopicach, konkursy, zwiedzanie gorzelni pałacowej, spacer po parku, wystawy, wykład naukowy dra Jarosława Bogackiego, licytację na rzecz mauzoleum rodziny Schaffgotch i wiele niespodzianek dla najmłodszych. Zakończenie planowane jest na godzinę 17:00.

–  Jest to kontynuacja naszych działań na rzecz ratowania Mauzoleum rodziny Schaffgotch i Joanny. 8 czerwca zapraszamy dzieci, bajtle, szkraby, nawet te dorosłe, do Kopic. Przewidujemy różne atrakcje. Będzie co zjeść, będzie czego się napić i będzie wiele atrakcji dla najmłodszych. Będzie się działo! – zapewnia Maciej Mischok, jeden z organizatorów.

Organizatorami wydarzenia jest parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Kopicach i PSP w Kopicach. Partnerują im: Mauzoleum Kopice, MiGBP w Grodkowie, Muzeum Śląska Opolskiego, Instytucja Samorządu Kultury Województwa Opolskiego, Archiwum Państwowe w Opolu, ZS CKP im. Żołnierzy Niezłomnych w Grodkowie, 14. DH ZHP Zadyma w Grodkowie oraz Centrum Kultury w Nakle Śląskim. Więcej szczegółów na plakacie.