Policjanci z Grodkowa dostaną nowy radiowóz

0
fot. grodkow.pl

Policjanci z Grodkowa otrzymali wsparcie finansowe od Gminy Grodków na zakupu nowego samochodu. Wiadomo, że będzie to SUV marki Kia i model Sportage. Zakup ma przyczynić się przede wszystkim do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców gminy oraz komfortu pracy funkcjonariuszy.


Jest to dofinansowanie do samochodu policyjnego w wersji SUV. Przetarg rozstrzygnie Policja. Ma on służyć jeszcze w starym komisariacie, a niebawem pojawi się w nowym. Policja argumentowała, że teren gminy Grodków jest bardzo rozległy, czasami odbywają wyjazdy nie tylko do miejscowości, ale również do terenów mniej dostępnych, gdzie zwykły samochód osobowy miałby problemy z poruszaniem się w terenie. Przykładem gdzie miałby taki samochód zastosowanie jest np. las, a w nim pomoc grzybiarzom, którzy potrafią się zgubić. My jako gmina dajemy dofinansowanie, resztą zajmuje się Policja – wyjaśnia Marek Antoniewicz, Burmistrz Grodkowa.

Kwota jaką gmina Grodków przekazała Policji to pięćdziesiąt tysięcy złotych, czyli połowa planowanego kosztu nowego samochodu. Drugą część dołoży Komenda Powiatowa Policji w Brzegu. Całkowity koszt zakupu radiowozu wyniesie około stu tysięcy złotych. Nowy radiowóz już niebawem powinien pojawić się już na drogach gminy.