Grodkowska Biblioteka rozpoczęła realizację programu na ferie zimowe

0

Atrakcje zaplanowane na luty trwają w grodkowskiej Bibliotece w najlepsze. Zrealizowano już pierwsze „Miejskie wędrówki” i zajęcia edukacyjno-plastyczne „Kocha, lubi szanuje”. Kolejne warsztaty i propozycje odbędą się w kolejne dni ferii zimowych i tuż po ich zakończeniu.


Dzieci w wieku 6-12 lat już we wtorek (18.02) mogą skorzystać z kolejnych „Miejskich Wędrówek”. Tym razem, uczestnicy wycieczki wraz z pracownikami Działu Edukacji Regionalnej odwiedzą miejscowy Komisariat Policji. Liczba miejsc na wycieczki jest ograniczona. Dzieci muszą posiadać pisemne pozwolenie od rodziców na udział w wędrówce, dostępne w Dziale Edukacji Regionalnej (informacje: tel. 77 415 54 28).

Kolejną atrakcją na ferie będą zajęcia edukacyjno-plastyczne, które odbędą się z okazji Dnia Kota. Warsztaty, pn. „Po prostu koci świat” zaplanowano na 17 i 20.02.2020 (poniedziałek i czwartek) w godz. 11:00-13:00. Zajęcia odbędą się na parterze Biblioteki – w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Na uczestników również czekają książki związane z tematami zajęć, quizy i zagadki.

Oprócz powyższych atrakcji, w czasie ferii zaplanowano także wspólne granie w gry planszowe. Najpierw w środę (19.02) o godz. 11:00 do rywalizacji przystąpią dzieci (godz. 11:00. Zapisy na zajęcia dzieci od 7 lat. Ratusz, I piętro, czytelnia), a następnie w czwartek (20.02) w popularne planszówki zagrać będą mogli dorośli (godz. 17:00, I piętro, czytelnia).

Spotkanie z podróżnikiem

Już po zakończeniu ferii zimowych, a dokładniej w poniedziałek (24.02.2020) grodkowska Biblioteka zaplanowała kolejne ciekawe wydarzenie. Będzie to spotkanie z podróżnikiem i fotografem – Mariuszem Zawadą. Oprócz zamiłowania do robienia pięknych zdjęć, artysta jest także członkiem zespołu „Wyprawy w góry”. Spotkanie odbędzie się w Dziale Edukacji Regionalnej (II piętro) i rozpocznie się o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

Więcej informacji o poszczególnych wydarzeniach znaleźć można na stronie www.biblioteka-grodkow.pl. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.