Brzescy policjanci podsumowali 2019 rok i pokazali statystyki swojej pracy

0
fot., KPP w Brzegu

Prawie 23 kg zabezpieczonych narkotyków, ponad 22 tys. skontrolowanych pojazdów i 31 tys. pomiarów trzeźwości, 320 wykrytych pijanych kierowców, ponad 800 spotkań edukacyjno-prewencyjnych oraz wykrywalność przestępstw na poziomie 70%. Tak w liczbach wygląda praca funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.


We wtorek (11. lutego), w brzeskiej komendzie odbyła się roczna narada kadry kierowniczej, w której uczestniczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski. Naczelnicy poszczególnych wydziałów podsumowali stan bezpieczeństwa i wyniki pracy brzeskich funkcjonariuszy w 2019 r.

– W ubiegłym roku spadła liczba odnotowanych przestępstw na terenie całego powiatu, a wykrywalność w dalszym ciągu utrzymuje się na dobrym, blisko 70% poziomie. W ubiegłym roku policjanci kryminalni zabezpieczyli prawie 23 000 gramów narkotyków, natomiast wskaźnik wykrywalności w tej kategorii jest na bardzo wysokim poziomie 99%.
Funkcjonariusze z wydziału prewencji przeprowadzili ze społeczeństwem ponad 800 spotkań. Dzielnicowi i asystenci ds. profilaktyki spotykali się z seniorami i realizowali wojewódzki program „Świadomy i bezpieczny senior” – wylicza mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dodajmy, że policjanci z wydziału ruchu drogowego skontrolowali ponad 22 000 pojazdów i wykonali ponad 31 000 kontroli stanu trzeźwości kierowców, z tego blisko 320 było pod wpływem alkoholu.

– Dzięki złożonym wnioskom na komisji ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, na kilku odcinkach dróg powiatowych i gminnych pojawiły się nowe rozwiązania usprawniające i poprawiające bezpieczeństwo. To między innymi barierki wzdłuż ul. Chrobrego i zamontowanie oświetlenia LED-owego wraz ze znakiem kroczącego ludzika, które poprawiło widoczność na przejściu dla pieszych przy ul. Szkolnej – dodaje Patrycja Kaszuba.

Policjantom z powiatu brzeskiego za dobre wyniki oraz ich codzienne oddanie obowiązkom służbowym, podziękował zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Rafał Stanisławski. Insp. Stanisławski dodał również, że Policja po raz kolejny jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich oceniających respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania Policji, a 98% osób czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania.