Podsumowanie konkursu – Moje miasto Grodków – architektura, ludzie, wydarzenia, natura (zdjęcia + film)

0

Konkurs Fotograficzny Moje miasto Grodków – architektura, ludzie, wydarzenia, natura jest wydarzeniem wpisanym do kalendarza imprez cyklicznych Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie i posiadającym już wieloletnią tradycję. Swoim tematem obejmuje nie tylko miasto, ale także całą gminę. Rozpatrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych (dzieci i dorośli). 

Zdjęcia przyjmowane są od kilku edycji w formie elektronicznej i po wstępnej selekcji kwalifikowane do wystawy pokonkursowej.

W tym roku z przyczyn panującej pandemii przenosimy się z wystawą w świat internetu – po przydzieleniu nagród prezentowane są również w formie elektronicznej.

Poprzez dostępność urządzeń i narzędzi do edycji zdjęć  wzrosło zainteresowanie wśród młodzieży i dzieci uczestnictwem w konkursie.

W dobie instagramów i telefonów wbudowanych w aparat 🙂 wszyscy stali się fotografikami.

Celem całego przedsięwzięcia jest promocja miasta i gminy, rozwijanie umiejętności dostrzegania i uwrażliwiania na piękno otaczającej rzeczywistości, rozwijanie umiejętności fotografowania, poszerzanie i integracja środowiska twórczego w gminie Grodków, zachęcanie do wnikliwego poznania terenów, zabytków i tego co się na ziemi grodkowskiej dzieje, a także aktywnego uczestniczenia w ważnych wydarzeniach dla tutejszej społeczności.

W tym roku doszła wyjątkowa okoliczność – zgłoszone fotografie mogą być niezwykłym świadectwem czasów pandemii.

W zeszłym roku zgłosiło się a 28 uczestników, przesyłając w sumie 156 zdjęć W tym roku zgłosiło się aż 37 osób, przesyłając 327 zdjęć.