Kampania prawie na finiszu. Opolscy posłowie Koalicji Obywatelskiej w Grodkowie

0

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś, Ryszard Wilczyński, Witold Zembaczyński oraz senator Danuta Jazłowiecka w czwartek odwiedzili miejskie targowisko w Grodkowie. Wszyscy przekonywali do oddania głosów w niedzielnych wyborach na ich kandydata Rafała Trzaskowskiego.


Politycy opozycji starali się przy okazji porozmawiać z mieszkańcami gminy Grodków o ich problemach, zwłaszcza z małymi przedsiębiorcami, którzy co czwartek pojawiają się na targowisku w Grodkowie, jak również z odwiedzającymi je konsumentami. 

Największym sukcesem Polaków ostatnich trzydziestu lat są samorządy, bez względu na to, jaki jest to szczebel. Naszym zadaniem jest utrzymać tę współpracę, a tak naprawdę może to zrobić tylko Rafał Trzaskowski, który z samorządów się wywodzi, który był między innymi budowniczym takiej współpracy. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, że samorządy zostaną scentralizowane, bo to w nich my, obywatele podejmujemy decyzje, jak ma wyglądać miasto czy nasza wieś – mówiła senator Danuta Jazłowiecka.  

 

Za pośrednictwem mediów chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom Grodkowa, mieszkańcom powiatu brzeskiego za głosy oddane w pierwszej turze na kandydatów opozycji, a w szczególności za głosy na Rafała Trzaskowskiego. Mamy jeszcze dwa dni przed ciszą wyborczą, chcielibyśmy namówić wszystkich niezdecydowanych, którzy wcześniej oddali głosy na Szymona Hołownię, Krzysztofa Bosaka, Władysława Kosiniaka-Kamysza czy na Roberta Biedronia, by te głosy oddali na Rafała Trzaskowskiego. Wybory z 12 lipca są bardzo ważne, kończą cykl maratonu wyborczego, który przypominam rozpoczął się od wyborów samorządowych, przez parlamentarne do sejmu i senatu czy europarlamentu. Te są najważniejsze i rozstrzygną ten maraton wyborczy – dodaje Tomasz Kostuś.

 

– Grodków to miasto w obszarze wiejskim. Warto powtórzyć niektóre kwestie, które wydają się najważniejsze. Wybór Rafała Trzaskowskiego leży w interesie obszarów wiejskich i mieszkańców wsi, jak również takich miasteczek. Przypomnę o zobowiązaniach do rozbudowy centrów lokalnego rozwoju lokalnego. Takie centrum tutaj w Grodkowie bardzo by się przydało. Rafał Trzaskowski jest gwarantem, że powtórzymy wynik, jeżeli chodzi o środki europejskie, czyli 32 mld euro. Rafał Trzaskowski jest politykiem, który potrafi rozmawiać z Komisją Europejską – mówił Ryszard Wilczyński.

 

Jesteśmy dziś przy miejskim targowisku, tutaj jest wielu przedsiębiorców. Rafał Trzaskowski w swojej kampanii powiedział wprost – zawetuje każdą uchwałę, która będzie podnosiła podatki w Polsce, mówi o mikro inwestycjach „za rogiem” i to są realne pieniądze. 30 mln zł w Grodkowie by wystarczyło na poszerzenie bazy sportowej, oczekiwanego tak obiektu jakim jest basen sportowy. Dzisiaj będziemy rozmawiali na miejskim targowisku z mieszkańcami o drożyźnie, o tym jak Polakom żyje się w tak bardzo podzielonym kraju, a chcemy, by prezydentem została osoba która Polaków będzie łączyć – dodał na koniec Witold Zembaczyński.

 

Po wizycie w Grodkowie politycy udali się do Lewina Brzeskiego, by przekonywać mieszkańców sąsiedniej gminy do oddania głosów w niedzielnych wyborach na urząd prezydenta na Rafała Trzaskowskiego.