Rower na drzewie i łabędzie na drodze… – nietypowe Interwencje Straży Miejskiej w Grodkowie

0

W środę (09.06) i czwartek (10.06) Straż Miejska w Grodkowie podjęła dwie nietypowe interwencje. Pierwsza z nich dotyczyła roweru wysoko zawieszonego na drzewie. Druga z kolei – łabędzi, które tamowały ruch pojazdów w rejonie węzła autostrady.

W środę 09.06.2021 r. otrzymano nietypowe zgłoszenie o rowerze znajdującym się na drzewie przy jednej z ulic Grodkowa. Na miejscu interwencji strażnicy zauważyli, że rower zawieszony był w koronie drzewa na wysokości kilku metrów.

Dodajmy, że taki rower mógł stanowić zagrożenie dla przechodniów. W celu ograniczenia tego zagrożenia wezwano Straż Pożarną, która niezwłocznie zdjęła jednoślad. Właściciel może go teraz odebrać w siedzibie Straży Miejskiej w Grodkowie.

W czwartek 10.06.2021 r. otrzymano kolejne nietypowe zgłoszenie. Tym razem informację przekazał kierowca poruszający się samochodem w rejonie węzła autostrady, który zawiadomił Straż Miejską o znajdujących się na jezdni łabędziach. Zwierzęta te zatamowały ruch pojazdów.

Strażnicy udali się na miejsce i zauważyli tworzący się korek aut wjeżdżających i wyjeżdżających z autostrady z powodu idących po jezdni dwóch dorosłych łabędzi wraz z kilkoma małymi. Strażnicy zabezpieczyli odcinek drogi, kierując ruchem w celu umożliwienia przejścia na drugą stronę drogi zwierzętom. Te zmierzały do pobliskiego zbiornika wodnego.

Po kilkunastu minutach udało się szczęśliwie odprowadzić łabędzią rodzinkę w bezpieczne miejsce i udrożnić ruch pojazdów. Na pochwałę zasługują kierowcy, którzy cierpliwie i ze zrozumieniem oczekiwali w korku na zakończenie interwencji.