OKiR w Grodkowie zaprasza na koncert

0
Reklama
Reklama

7. października w grodkowskim Kinie Klaps odbędzie się muzyczna uczta pt. „Jesień z Elsnerem i Weissem”. W programie koncertu znajdą się utwory wybitnych kompozytorów w wykonaniu kwartetu smyczkowego „Angelus”.


Kwartet smyczkowy Angelus powstał w 2002 roku i związany jest profesjonalnie z Filharmonią Opolską i Opolszczyzną. W jego skład wchodzą koncertmistrzowie tejże orkiestry. Zespół prezentuje bardzo bogaty i różnorodny repertuar koncertowy, od muzyki klasycznej, sakralnej, patriotycznej, po  filmową i rozrywkową, czego rezonansem są liczne koncerty kameralne w całej Polsce oraz uznanie i współpraca z włodarzami regionu opolskiego i mediami.

Kwartet Angelus w swoim dorobku posiada również niepowtarzalne własne opracowania dzieł muzycznych ,a ich kreacje artystyczne spotykają się z wielkim uznaniem publiczności. Często współpracując z innymi instrumentalistami i śpiewakami, Angelus wykracza poza granice typowej kameralistyki, tworząc harmonijnie bogactwo współbrzmień zabarwionych symfonicznie.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Kwartet smyczkowy „Angelus”

Ewa Andruszkiewicz – I skrzypce
Agata Wacowska-Marsac – II skrzypce
Sabina Sułkowska-Uronek – altówka
Mirosław Makowski – wiolonczela

Reklama
Reklama