„Herody 2019”: 23 zespoły kolędnicze walczyły o Berło Heroda!

0
fot. MGDK w Lewinie Brzeskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę i niedzielę (19-20.01.19)w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się XXXIV Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych „HERODY 2019”. Łącznie w konkursie wzięły udział 23 zespoły, w tym 7 zespołów dorosłych i 16 zespołów dziecięcych.


Jury w składzie: Teresa Smolińska – prof. Uniwersytetu Opolskiego z Katedry Kulturoznawstwa i Folklorystyki, prof. dr hab. Remigiusz Pośpiech z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz mgr Elżbieta Oficjalska z Muzeum Wsi Opolskiej po obejrzeniu wszystkich prezentacji zdecydowało się nagrodzić głównymi nagrodami poniżej wymienione zespoły.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama

W kategorii „Zespoły Dorosłe” nagrody trafiły do: Zespołu teatralnego FASKA z Piotrówki – Inagroda Berło Heroda, Zespołu „Tradycja” ze Świetlicy Wiejskiej w Rozmierzy – II nagroda oraz Teatru „Tradycja” z ZSM w Głubczycach – III nagroda.

W kategorii „Zespoły Dziecięce” jury uhonorowało: Zespół „Dąbróweczki” ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie k. Namysłowa – I nagroda Berło Heroda, Grupę kolędniczą MGDK z Lewina Brzeskiego – II nagroda oraz Zespół teatralny „Faska” grupa dziecięco-młodzieżowa oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w PSP w Mąkoszycach – III nagroda.

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie znajduje się w protokole z posiedzenia Jury zamieszczonym na Facebooku Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim.
Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom, w tym Burmistrzowi Lewina Brzeskiego, Marszałkowi Województwa Opolskiego, Starostwu Powiatowemu w Brzegu, Samorządowi Mieszkańców Lewina Brzeskiego, firmie STRUNOBET-MIGACZ Sp. z o.o. oraz Bankowi Spółdzielczemu Grodków – Łosiów za ufundowanie wspaniałych nagród i poczęstunku dla uczestników konkursu i już dziś zapraszają na kolejną edycję konkursu.

Fotorelację z wydarzenia znaleźć można na stronie i facebooku organizatora, tj. MGDK Lewin Brzeski.

Reklama
Reklama
Reklama