II Międzynarodowa Wystawa Gołębi Rasy King w Łosiowie

0

W sobotę (11. stycznia) w Łosiowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Mowa o drugiej edycji Międzynarodowej Wystawy Gołębi Rasy King, która zrealizowana zostanie w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie.


Gołębie rasy King są jednymi z najcięższych przedstawicieli gatunku. Rasa ta została utworzona w USA pod koniec XX wieku z olbrzymów rzymskich, gołębi pocztowych i z rasy mondea. Twórcy rasy chcieli wyhodować duże gołębie mięsne. Obecnie jednak king typu wystawowego to zwierzę o uszlachetnionym kształcie ciała. Charakterystyczne dla niego są krótkie nogi, a ciało ukształtowane „kołyskowato”. Co warto zauważyć, dzisiaj masa gołębi tej rasy często przekracza nawet 1 kilogram. Zwierzęta te są raczej słabymi lotnikami. W hodowli najbardziej cenione są osobniki o doskonale zaokrąglonych kształtach ciała przy jednocześnie dłuższych nogach.

Te niesamowite zwierzęta oglądać będzie można już w sobotę (11.01.20) w trakcie II Międzynarodowej Wystawy, która odbędzie się w Łosiowe w hali sportowej przy miejscowej szkole. Głównym sędzią wystawy będzie Słowak Jozef Jakubicka.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Informacje o imprezie udzielane są pod numerem telefonu 506 135 301 oraz pod adresem e-mail: mm.animals@onet.pl.