Ruszyła zbiórka pieniędzy na montaż urządzeń do street workoutu w Lewinie Brzeskim

0

Tydzień temu informowaliśmy o inicjatywie mieszkańca gminy Lewin Brzeski, który chciałby przygotować na terenie rekreacyjnym przy miejskim kąpielisku tzw. park do ćwiczeń street workout. Pomysłem zainteresował się burmistrz Artur Kotara, który zadeklarował udział gminy w tej inwestycji.


– Spotkałem się z panem Kacprem, który przedstawił swój pomysł na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy plaży na kąpielisku w Lewinie Brzeskim. Street workout jest obecnie jedną z najpopularniejszych dyscyplin aktywności fizycznej. Mamy na terenie naszej gminy kilka takich placów z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu, ale ten przy kąpielisku ma być bardziej rozbudowany. Szacunkowy koszt to ok. 50 tys. złotych – mówił Artur Kotara.

Pomysłodawca akcji Kacper Kadecki zapowiedział, że uruchomi na specjalnej platformie internetowej zrzutkę pieniędzy, bo koszty na zrealizowanie takiego zadania nie będą małe. Jak powiedział tak zrobił, i od kilku dni trwa zbiórka pieniędzy.

– Od marca br. zacząłem przeglądać oferty różnych firm. Budowa średniej wielkości parku spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa oscyluje w granicach 40-70 tys. złotych. Zabrzmiało to w mojej głowie horrendalnie, lecz z czasem zaczęła przeważać, że przecież w jedności jest największa siła. Samemu to można zrobić co najwyżej fikołka na trawie, ale razem możemy wszystko! Apeluje w głównym stopniu do mieszkańców naszej gminy i powiatu brzeskiego prosząc o pomoc wsparcia zbiórki. Zamiast czipsów, raz w miesiącu można wpłacić tą symboliczną kwotę na nasz cel, a w parę miesięcy uda nam się nazbierać potrzebne środki do wybudowania wymarzonego parku street workoutowego – zapewnia Kacper Kadecki.

Każdy, kto chciałby wesprzeć społeczną inicjatywę może dokonać dowolnej wpłaty na platformie zrzutka.pl >>>TUTAJ<<< lub zrobić standardowy przelew bankowy:

Odbiorca: Zrzutka.pl sp. z o. o., al. Karkonoska 59, 53-015 Wrocław
Nr konta: 53 1750 1312 6889 4935 2116 6495
Tytuł przelewu: Park street workoutowy w Lewinie Brzeskim