Mieszkańcy Lewina Brzeskiego na trasie spływu kajakowego

0

Pierwsza sobota października należała do uczestników spływu kajakowego, zorganizowanego dla mieszkańców gminy Lewin Brzeski przez Burmistrza Pana Artura Kotarę. Na mecie w Skorogoszczy uczestnikom wręczono pamiątkowe upominki.

Udział w imprezie był bezpłatny, wystarczyło się zapisać i pojawić przy jazie wodnym w sobotni (03.10.2020) poranek. Pogoda dopisała, a malownicze tereny wzdłuż Nysy Kłodzkiej cieszyły oko wszystkich uczestników imprezy. Każda osoba lubiąca aktywnie spędzać wolny czas, miała okazję sprawdzić się na trasie liczącej ok. 6 km i prowadzącej z Lewina Brzeskiego do Skorogoszczy. Uczestnicy spływu mogli czuć się bezpiecznie, asystowani przez ratowników wodno-medycznych, jak i Strażaków Ochotników z OSP Lewin Brzeski.

Na mecie czekał poczęstunek przygotowany przez pracowników Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. Burmistrz Artur Kotara, po zakończonym spływie pogratulował wszystkim jego uczestnikom wytrwałości i bezpiecznego wiosłowania, wręczając jednocześnie drobne upominki, jako pamiątkę miłego spędzenia wolnego czasu w gminie. Wyraził również nadzieję, iż taka forma społeczno-sportowej integracji na stałe wpisze się w kalendarz imprez gminnych.

– Podziękowania kierujemy do wszystkich mieszkańców gminy Lewin Brzeski za to, że zgodzili się przyjąć zaproszenie do udziału w spływie, pracownikom MGDK w Lewinie Brzeskim z dyrektorem Tadeuszem Tadlą na czele za przygotowanie poczęstunku w ramach podsumowania imprezy, Strażakom Ochotnikom z OSP Lewin Brzeski oraz ratownikom medycznym z Regionalnego WOPR Częstochowa za zapewnienie bezpieczeństwa podczas trwania spływu zarówno na wodzie jak i lądzie. – przekazali przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim.

Sponsorem głównym wydarzenia był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.