Wojewódzki Konkurs Wiedzy Osób z Niepełnosprawnościami – Zwierzęta Świata

0
fot. spion.pl / archiwum
Reklama

Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” z siedzibą w Lewinie Brzeskim, organizuje „Wojewódzki Konkurs Wiedzy Osób z Niepełnosprawnościami – Zwierzęta Świata”, który odbędzie się 18 listopada 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim, przy ul. Zamkowej 3.


Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON oraz Gminę Lewin Brzeski.

Do rywalizacji przystąpi 15 trzyosobowych drużyn (uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej oraz innych placówek zajmujących się rehabilitacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami z terenu całego województwa opolskiego).

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny, które realizowaliśmy corocznie w latach 2008–2015. Tegoroczna X edycja jest pierwszą po okresie pandemii covid-19.

Konkursy cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i opiekunów, którzy są zaangażowani w proces nauki i przygotowanie podopiecznych. Wiedza, którą trzeba przyswoić jest bardzo obszerna i różnorodna, często o bardzo wysokim poziomie trudności, ale właśnie to sprawia, że uczestnicy chętnie podejmują wyzwania i przystępują do rywalizacji. Poprzednie edycje pokazały jakim potencjałem dysponują osoby z niepełnosprawnościami. Jest to najlepszy sposób na przełamywanie barier i stereotypów.

Udział w projekcie w znacznym stopniu przyczyni się do podniesienia świadomości naszego społeczeństwa na temat funkcjonowania, potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami. Projekt ukierunkowany jest na aktywizację osób z niepełnosprawnościami oraz rozwijanie zainteresowań uczestników.

Poprzednie edycje organizowanych przez nas konkursów:

  • 2008 „Opolszczyzna”
  • 2009 „Jesteśmy Europejczykami”
  • 2010 „II Wojna Światowa”
  • 2011 „W Starożytnej Grecji”
  • 2012 „Świat Wokół Nas”
  • 2013 „Wielcy Polacy”
  • 2014 „Tajemnice Ludzkiego ciała – Anatomia Człowieka”
  • 2015 „Muzyczny Wehikuł Czasu – w świecie polskiej muzyki”
  • 2018 „Historia sportu”

PROGRAM KONKURSU:

9:00 UROCZYSTE OTWARCIE KONKURSU

9:30 – 13:00 KONKURS

13:00 OBIAD

13:30 WRĘCZENIE NAGRÓD

Reklama