Profilaktyczne spotkanie z „Drużyną Mistrzów” w ZSB

0
fot. Szkoła
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Bądź wolnym człowiekiem – życie bez nałogów jest szczęśliwe – mówił podczas spotkania Roman „Bosski” Lachowolski, założyciel fundacji „Drużyna Mistrzów. Artysta, raper spotkał się z młodzieżą naszej szkoły.  


To niezwykłe, pełne mądrości, wartości patriotycznych i profilaktycznych wydarzenie skupiło wielką uwagę młodych ludzi. To nie tylko historia rozwoju artysty, ale także pokazanie nie przykładach związanych ze światem muzyki, jak najlepiej wyciągnąć wnioski i dążyć do szczęścia poprzez wartości.  

Pozytywne postawy życiowe, społeczne w opozycji do nudy, zatracenia czy wszelkich uzależnień na jakie wystawiony jest każdego dnia młody człowiek – to główny temat spotkania. Mówimy i będziemy mówić, promować zdrowy tryb życia w opozycji do uzależnień i destruktywnych postaw – mówił gość do młodzieży. Dopalacze, uzależnienia od multimediów czy Internetu uwierzcie mi – nie warto – dodał. 

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

„Nie róbcie ze swojego życia śmietniska” używając narkotyków, dopalaczy i innych substancji. A co jest potęgą w życiu? – zadał pytanie Roman „Bosski”… Otóż potęgą w życiu jest wiedza.  A moja świadomość jest największym bogactwem – kontynuował Roman „Bosski”.  Rozwijacie się przez sport, muzykę, pasję, nie przez używki. Na swoim przykładzie pokazał alternatywne wyjścia z trudnych sytuacji życiowych, uzależnienia. Raper nawiązał także to hejtu, który doświadcza od ponad 20 lat. Dziś to wiem, że szkoda na to czasu, ale dla pewnej młodej dziewczyny historia hejtu nie skończyła się zwykłą ignorancją. Historia wzruszająca i bardzo pouczająca, bo nie ma nic gorszego dla młodej osoby niż takie odtrącenie przez środowisko rówieśników.  

Całe spotkanie przeplatane było autorskimi utworami oczywiście w rytmie Hip – Hop, które jak rzadko które niosą przekaz, wartości, pasji, patriotyzmu. Na zakończenie „Bosski” opowiedział o swoim autorytecie. Wprowadził wszystkich w czasy, o których należy przypominać i ciągle pamiętać. Z pewnością zachęcił niejedną młodą osobę do poznania historii bohatera wojennego generała Janusza Brochwicza – Lewińskiego pseudonim „Gryf”. Zdążył się spotkać ze swoim idolem, którego słowa przytaczał i na jego cześć i cześć Jego pamięci nagrał specjalny utwór GENERAŁ GRYF.  

Gryf – walk o życie to prawdziwy mistrz Gryf – dzielnie przetrwał wojny wielki wir Gryf – walczył bym mógł żyć tu ja i ty Gryf – i biografia na niejeden film Gryf – to obrońca Pałacyku Michla Gryf – chylę czoła za naukę życia Gryf – dzięki Ci, że jesteś z nami dzisiaj Cześć i chwała bohaterom wiwat Polska Elita

Wychodzimy z tego spotkania z przekonaniem, że warto w życiu uwierzyć w siebie, warto realizować pasję – mówili uczniowie klasy 2 TSP. Inni dodawali, że stawianie sobie wyzwań to otwieranie przed sobą możliwości rozwoju, ale potrzeba im jeszcze więcej motywacji.   

Nie bójcie się być sobą, nie udawajcie kogoś kim nie jesteście – tylko dlatego że boisz się odrzucenia – mówił Raper. Pomyśl, zrozum, że to się Ci się opłaca, a gdy to zrozumiesz od razu zmienisz punkt widzenia. Wolność to możliwość wyboru, z którego nie korzystamy często, naśladując zachowanie innych, a każdy z nas trzyma przecież swój los we własnych rękach… 

źródło: ZSB

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA