Otwarcie świetlicy w Nowej Wsi Małej

0
fot. UM w Lewinie Brzeskim
Reklama

Niedzielne popołudnie należało do mieszkańców Nowej Wsi Małej, którzy odebrali wyczekiwaną inwestycję. Mowa o świetlicy wiejskiej, wyremontowanej w ramach zadania „Odnowa świetlic wiejskich na terenie gminy Lewin Brzeski”. Jest to ostatnia z pięciu odnowionych świetlic, obok Przeczy, Skorogoszczy, Mikolina i Łosiowa.


Sołtys wsi Piotr Jesionek powitał zaproszonych gości w osobach: burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, wojewoda opolski Monika Jurek, wicemarszałek województwa opolskiego Antoni Konopka, przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Włodek i radni Anna Zacharewicz, Antoni Rak, Robert Laszuk, Leszek Fornal, księża Krzysztof Dudojć i Mirosław Chmielowski, mieszkańcy Nowej Wsi Małej, po czym podziękował za tę wyczekiwaną inwestycję. Słowo „dziękuję” powędrowało przede wszystkim do włodarza gminy, który zabiegał o dofinansowanie z dwóch różnych źródeł, tj. Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Jak widać po zakończonym remoncie – udało mu się to znakomicie.

Po przecięciu wstęgi oraz poświęceniu budynku, zebrani na placu przed świetlicą weszli do środka, gdzie czekały na nich dzieci z sołectwa z przygotowanymi scenkami rodzajowymi, taki montaż słowno-taneczno-kabaretowy, który mówił o tym, że mieszkańcy Nowej Wsi Małej mają „Świetlicę sortu najwyższego…”. Oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej zakończyło się przy poczęstunku, rozmowach i indywidualnym zwiedzaniu wnętrz budynku.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama