Święto Strażaków z podziękowaniem za ich służbę 

0

W Gminie Lubsza podziękowano wszystkim strażakom w trakcie obchodów, które odbyły się w Mąkoszycach. Przypomnijmy, że Dzień Strażaka obchodzony jest 4. maja. To dobra okazja, by podkreślić ogromne poświęcenie z jakim strażacy wypełniają swoją misję.


Tegoroczne święto strażaków było skromniejsze niż te, do których wszyscy przywykli. Wszystko z powodu trwającej epidemii wywołanej przez koronawirusa. Huczne obchody mogłyby być niebezpieczne, a dodatkowo, zaznaczyć trzeba, że w czasie epidemii strażacy mają ręce pełne pracy. W uroczystości uczestniczyła skromna delegacja. 

Przypomnijmy, że na terenie Gminy Lubsza funkcjonuje 8 ochotniczych straży pożarnych. Działalność strażaków to nie tylko walka z ogniem i pożarami, ale także praca na rzecz społeczności lokalnej, organizacja spotkań, czy ćwiczenia z młodymi druhami. Ostatnio, tj. w sobotę 09.05.2020, strażacy z OSP włączyli się także w akcję roznoszenia maseczek na terenie Gminy, które są szyte przez Gminny Ośrodek Kultury. Dystrybucja masek przebiegła szybko i sprawnie. Ze względu na środki ostrożności maseczki były umieszczane w skrzynkach pocztowych.

Dziękuję wszystkim strażakom za ich służbę i poświęcenie. Zawsze możemy na Was liczyć i należą się Wam wyrazy ogromnego szacunku. Dziękuję także za pomoc w dystrybuowaniu maseczek ochronnych dla mieszkańców naszej gminy – w sumie rozdamy około 3000 sztuk. Bez strażaków realizacja różnych działań pomocowych byłaby niemożliwa. Dziękuję raz jeszcze i z okazji święta strażaka składam najlepsze życzenia. – przekazał Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski.