Bezpłatny kurs szycia na maszynie w Gminie Lubsza

0

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy planuje organizację w świetlicach wiejskich bezpłatnego kursu szycia na maszynie. To odpowiedź na propozycję mieszkańców Gminy, którzy wskazywali, że chętnie wzięliby udział w tego typu kursie.

Na początku pandemii, wiosną 2020 r., dostępność maseczek w Polsce była bardzo ograniczona. W związku z tym Bogusław Gąsiorowski, wójt Gminy Lubsza, zaproponował, aby pracownice Gminnego Ośrodka Kultury zaczęły takie maseczki szyć w godzinach pracy. Tak też się stało. Zakupiono dwie maszyny do szycia, odpowiedni materiał i kilkanaście pań (wśród nich bibliotekarki i opiekunki świetlic wiejskich), korzystając również ze swoich maszyn, zaczęło maseczki szyć. Wcześniej przeszły odpowiednie szkolenie w tym zakresie. W sumie uszytych zostało blisko dwa tysiące maseczek, które bezpłatnie rozdano mieszkańcom gminy Lubsza.

Wówczas okazało się również, że wielu mieszkańców chciałoby się nauczyć szycia na maszynie i m.in. właśnie teraz, kiedy pandemiczne obostrzenia są znoszone, bezpłatny kurs szycia na maszynie jest organizowany. W zależności od zainteresowania, będzie on prowadzony w siedzibie GOK-u w Lubszy oraz poszczególnych świetlicach wiejskich (21 administrowanych przez GOK placówek w każdej wsi na terenie gminy).

Wszyscy mieszkańcy Gminy Lubsza (panowie i panie) chętni do udziału w kursie proszeni są o kontakt pod numerem tel.: 77 411 86 16 lub email – gok@goklubsza.pl – gdzie można zapisać się i uzyskać więcej informacji na temat kursu.