Lampiony robione przez Seniorów

0

Kolejnym, już czwartym, etapem projektu „Kultura u Seniora” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy i współfinansowanego przez Fundację PZU było wykonywanie lampionów. W przedsięwzięciu bierze udział 50. mieszkańców Czepielowic, Dobrzynia, Szydłowic, Błot i Lubszy.

Założeniem projektu „Kultura u Seniora” jest urozmaicenie czasu wolnego, który z racji pandemii Seniorzy spędzają w domach, a także przeciwdziałanie ich samotności i brakowi zajęć dodatkowych. Swoje prace Seniorzy fotografują i przesyłają do GOK-u mailem. Jeżeli któraś ze starszych osób nie korzysta z internetu, może o pomoc poprosić młodszych członków rodziny, np. wnuczęta, a przy okazji zapoznać się z funkcjonowaniem sieci internetowej. Taka współpraca Seniorów z młodymi ludźmi to również jedno z założeń przedsięwzięcia.

Projekt „Kultura u Seniora”, którego całkowita wartość wynosi 12,5 tysiąca zł, potrwa do wakacji 2021 r. Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma upominek, odbędzie się także uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia podczas wspólnego spotkania uczestników projektu.