Narodowy Spis Powszechny: Gmina Lubsza na pierwszym miejscu w województwie opolskim!

0

Gmina Lubsza, według stanu na dzień 20.08.2021 r., uklasyfikowała się na pierwszej pozycji w Narodowym Spisie Powszechnym pod względem kompletności danych. Za zaangażowanie w prace spisowe i udział w nim podziękował Wójt Gminy Bogusław Gąsiorowski.

Gmina Lubsza może pochwalić się niezwykle wysokim wynikiem. Już 84,6% mieszkańców przekazało kompletne dane w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. To stan na dzień 20.08.2021. Dodajmy, że to najwyższy wynik w województwie opolskim. Jeśli chodzi o gminy powiatu brzeskiego, to w pierwszej dwudziestce znalazła się także jedynie gmina Olszanka, w której spisały się prawie 73% mieszkańców.

Pierwsze miejsce w liczbie spisanych mieszkańców, to zdecydowanie powód do dumy dla Gminy Lubsza.

Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Dziękuję też radnym i sołtysom bezpośrednio zaangażowanym w prace spisowe, wspieranie rachmistrzów oraz owocną współpracę z Gminnym Biurem Spisowym. – przekazał Bogusław Gąsiorowski Gminny Komisarz Spisowy.

Apeluję do osób jeszcze niespisanych o podjęcie kroków i realizację ustawowego obowiązku oraz o indywidualną weryfikację osób we własnych gospodarstwach domowych, które są zameldowane a mieszkają w innych gminach i tam powinny się spisać. – dodał Bogusław Gąsiorowski.

Dodajmy, ze Narodowy Spis Powszechny realizowany będzie do 30. września 2021 r. Do tego czasu wszyscy mieszkańcy naszego kraju zobowiązani są do przekazania danych spisowych.