„Jesienne książkobranie” w gminie Lubsza

0

Gminny Ośrodek Kultury realizuje projekt pn. „Jesienne książkobranie” realizowany w ramach zadania „EDUKO – Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Opolskie”, który dofinasowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz budżetu Województwa Opolskiego.W projekcie biorą udział dzieci i młodzież w wieku 11-15 lat wraz z rodzicami z miejscowości Lubsza i Dobrzyń. To 20 uczniów oraz 20 ich rodziców, którzy zostali wytypowania przez Publiczną Szkołę Podstawową w Lubszy będącą Partnerem w projekcie.

W ramach zadania przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne przez nauczyciela, dotyczące zachęcenia młodych ludzi do czytania książek oraz ukazanie korzyści wynikających z ich lektury. W domach uczestników przeprowadzone zostaną warsztaty artystyczne, podczas których dzieci i młodzież wykonają rysunki, natomiast rodzice przygotują rebusy i gadżety dotyczące danych lektur. Każdy z uczestników otrzyma do domu materiały artystyczne, które posłużą do przygotowania prac plastycznych.

Zakończenie projektu planowane jest na 16 października br. o godzinie 11.00 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubszy – odbędzie się tu edukacyjna gra terenowa (z nagrodami), wernisaż prac uczestników oraz podsumowanie projektu.