Finał projektu „Kultura u Seniora – działamy razem”

1
fot. GOK w Lubszy
Reklama
Reklama
Reklama

31 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy uroczyście zakończono projekt „Kultura u Seniora – działamy razem”. Był on realizowany na terenie gminy Lubsza od marca 2023 roku. Uczestniczyło w nim 110 seniorów, którym w niektórych zajęciach towarzyszyły także ich wnuki.


Zajęcia odbywały się w świetlicach wiejskich na terenie gminy. Koordynatorem projektu była p. Dominika Drozd z GOK-u, część zajęć prowadziły także opiekunki świetlic wiejskich. Uczestnicy projektu m.in. brali udział w zajęciach manualnych z użyciem krepiny, wyplataniu palm wielkanocnych, wykonywali drewniane kosze z kwiatami, malowali obrazy techniką punktową, tworzyli techniką scrapbookingu (sztuka ozdabiania, np. albumów, czy kartek). Ponadto brali udział w warsztatach z psychologiem, leśnikiem, dietetykiem, animatorem gier planszowych, czy trenerką fitness. Uczestniczyli także w spotkaniu autorskim z pisarką Krystyną Mirek, jak również w „wieczorze w bibliotece”, a w brzeskim kinie obejrzeli film „Teściowie 2”. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzili z seniorami druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowicach. Uczestnicy projektu mieli również ognisko, przy którym zajadali się kiełbaskami. Korzystali również ze ścieżki edukacyjnej i boiska wielofunkcyjnego na terenie ośrodka w Kościerzycach.

Uroczystego podsumowania projektu dokonał Bogusław Gąsiorowski, wójt gminy Lubsza. – Bardzo się cieszę, że Państwo tak licznie brali udział w tym przedsięwzięciu i dzięki niemu mogli miło spędzać czas – mówił.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Warto podkreślić, że wójt niejednokrotnie uczestniczył także w spotkaniach z seniorami i wspierał realizację projektu.

Każdy z uczestników projektu otrzymał pamiątkowy upominek oraz dyplom. Uroczystość umilał instruktor muzyczny GOK-u Jan Sowa, z którym cała sala śpiewała różnorodne piosenki. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa niektórych prac wykonanych przez seniorów. Był też słodki poczęstunek oraz miłe pogawędki.

Zakończony projekt był już jego trzecią edycją. Niezmiennie finansowany jest przez Fundację PZU, a jego opiekunem i realizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

Reklama
Reklama
Reklama