Gmina Olszanka podpisała umowę na dofinansowanie budowy kolejnej drogi rolnej

0

Drogi transportu rolnego są bardzo ważną infrastrukturą nie tylko dla rolników. Przede wszystkim pozwalają na bezpieczny ruch maszyn rolniczych, ale często bywają również alternatywą dojazdu mieszkańców do swoich domów w przysiółkach. Kolejna asfaltowa droga powstanie w Czeskiej Wsi, w gminie Olszanka.


W czwartek (20.08), w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu podpisano umowę na dofinansowanie tego zadania.

– Remontujemy drogę w miejscowości Czeska Wieś. Jest to odcinek ok. 800 metrów drogi, który jest bardzo istotny dla naszych rolników z uwagi na fakt, że obsługuje większość pól w tej okolicy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępowania przetargowego, bowiem wartość kosztorysowa wynosiła 470 tys. złotych, a zeszła do 320 tys. zł. To jest nasza piąta inwestycja z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Gmina ma 10 miejscowości i taki mamy zamiar, aby każda z tych miejscowości otrzymała tego rodzaju drogę – mówi Aneta Rabczewska, wójt gminy Olszanka.

– Te pieniądze (z FOGR – red.) cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Poprawiamy infrastrukturę drogową na wsiach. Dziś podpisujemy kolejne umowy. W tym roku wszystkie z tych inwestycji powinny być zrealizowane – dodaje Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Przypomnijmy, że w tym roku Urząd Marszałkowski przeznaczył blisko 4,2 mln złotych na dofinansowanie budowy i przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a także na zakup sprzętu informatycznego i oprogramowania do ewidencji gruntów.