Mikołajki jak z bajki w Michałowie

0
Karolina Naspińska
Reklama
Reklama

Tradycyjne polskie Mikołajki stały się symbolem nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. To wspaniała okazja do radości, świętowania i obdarowywania się prezentami.


10 grudnia 2023r na świetlicy wiejskiej w Michałowie zorganizowano niesamowitą niespodziankę dla dużych i małych mieszkańców oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Olszanka –  Pani Anety Rabczewskiej, Sekretarz Gminy Olszanka – Pani Ewy Rosińskiej, Przewodniczącej Rady Gminy Olszanka – Pani Wandy Galant oraz Radnego Brzegu – Pana Dariusza Socha.

Na scenie michałowskiej sali pojawili bajecznie ubrane postaci z bajki i rozpoczęła się premiera spektaklu pt. ,,Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu zespołu teatralno wokalnego Symfonia z Michałowa.  Zaangażowanie członków zespołu oraz ich przyjaciół wymagało wiele pracy. Dopracowano  każdy detal kostiumów, choreografię, oprawę muzyczną, scenografię i gra aktorską. Przygotowane przedstawienie zaskoczyło przybyłych gości i  zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

„Mikołajki jak z bajki” okazał się hitem w naszej gminie, a odbyły się w ramach projektu ,,Twórczy i kreatywni mieszkańcy” pozyskany z środków Stowarzyszenia Brzesko -Oławskiej Wsi Historycznej.

Niespodziankom nie było końca i nie zabrakło także dostojnego gościa, na którego czekały wszystkie dzieci. Zaskoczył wszystkich, gdyż pojawił się na sam bal i każde dziecko te duże i małe zostało obdarowane słodkim prezentem.

Skład grupy Symfonia:

Instruktor/oprawa muzyczna: Tomasz Rosiński

Reżyser: Sylwia Litwinowicz

Aktorzy: Krystyna Soboń, Sławomir Bartyzel, Joanna Sendyka Jadwiga Oliwa, Jolanta Rosińska, Julia Kopek- Rosińska, Beata i Martyna Kopiuj, Joanna Osyra -Bednarska, Maria Obacz, Lucyna Słodkowska, Izabela Ring, Grażyna i Adam Kubiak, Artur Adolf, Leonarda Szymszon, Emilia, Agnieszka i Mikołaj Naspińscy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie!

Tekst: Agnieszka Naspińska – Biblioteka w Michałowie
Marta Bruś – GOKiS Olszanka
Zdjęcia: Karolina Naspińska

Reklama
Reklama
Reklama