Dni Skarbimierza – Dożynki Gminne 2014

0

Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, dla uczczenia święta Plonów, każdego roku organizuje Dożynki Gminne. W tym roku będą one połączone z Dniami Skarbimierza tworząc dwudniową imprezę w dniach 30.-31.08.2014.

Pierwszego dnia odbędzie się Spartakiada Dożynkowa dla sołectw i zakładów pracy Gminy Skarbimierz oraz Piknik Rodzinny z Radiem Park, na którym nie zabraknie znanych polskich i zagranicznych coverów w wykonaniu miejscowych i przyjezdnych artystów. Wieczorem Anna Żebrowska zaśpiewa utwory Anny Jantar, a po koncercie czeka gości zabawa pod chmurką do późnych godzin nocnych.

Drugi dzień to Dożynki Gminne, w czasie których będą miały miejsce liczne koncerty muzyki ludowej i folklorystycznej zespołów polskich i ukraińskich. Rozstrzygniemy gminny konkurs wieńców dożynkowych. Dzień rozpocznie się uroczystą dożynkową Mszą Świętą a zakończy największymi przebojami Czerwonych Gitar i Trzech Koron w wykonaniu zespołu Trzy Gitary.

 W trakcie dwudniowej imprezy nie zabraknie atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie można skorzystać m.in. z parku linowego, przejażdżki samochodem terenowym oraz popływać na basenie kajakiem. Atrakcją będą prezentacje policyjne, straży pożarnej oraz wojska a także Szkoły Nauki Jazdy Akademii Auto Świat, która niedługo powstanie w Skarbimierzu-Osiedle. Dzieci czekają jak zwykle zamki dmuchane i malowanie twarzy oraz konkursy z nagrodami.

 Dni Skarbimierza mają  charakter charytatywny. Organizatorzy poprzez dochód z atrakcji wspierają Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz Fundację Radia Park.

Organizatorem imprezy jest Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, Urząd Gminy Skarbimierz i Rada Osiedla Skarbimierz. Więcej na temat imprezy na stronie internetowej  kultura.skarbimierz.pl

Magdalena Zamoroka

DNI SKA (Kopiowanie)

dożynki (Kopiowanie)