W Brzezinie zapachniało świętami… czyli o bożonarodzeniowej inscenizacji w Publicznym Przedszkolu w Brzezinie

0

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, rodzinny, pachnący choinką i świątecznymi wypiekami, pełen magii oraz radości. 

To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W tym roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Brzezinie wraz ze swoją wychowawczynią- panią Małgorzatą Chromik postanowiły zrobić wszystkim rodzicom oraz zaproszonym gościom miłą niespodziankę świąteczną. Przygotowały pod okiem swojej pani niezwykłe bożonarodzeniowe przedstawienie- Jasełka. Świąteczny nastrój w przedszkolu 18 grudnia podkreślały niecodzienne stroje dzieci, dźwięk kolęd oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Pojawiła się więc scena z rozgwieżdżonym niebem i Gwiazdą Betlejemską. W centralnej części sali stała przepiękna szopka z Józefem, Maryją, oraz Dzieciątkiem na sianku. W oddali pasł się osiołek i krówka. Tuż obok migotała kolorowymi światełkami choinka. Na środku polany płonęło ognisko, przy którym spali mali pastuszkowie.
Uroczystość rozpoczęła pani Małgosia, która bardzo serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości m.in. Radnego Gminy Skarbimierz – pana Piotra Szkodę z rodziną, panią Krystynę Kutę- byłą dyrektor PP w Brzezinie, panią prezes Stowarzyszenia Przyjaznych Brzezinie „Kamień” – Annę Wiśniewską- Łątkę oraz wszystkich przyjaciół przedszkola i rodziców naszych milusińskich. Po przywitaniu przyszedł czas na inscenizację bożonarodzeniową w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Brzeziny. Wszyscy oglądający ulegli magii występów przedszkolaków. Za sprawą naszych aktorów na chwilę wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem. Dzieci wcieliły się w role aniołków, pasterzy, Trzech Królów i Świętej Rodziny. Radośnie zaśpiewały kolędy wprowadzając wszystkich w uroczystą atmosferę świąt. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem, a zarazem
z niezwykłym spokojem i opanowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz dzieci z różnych stron świata, które przyniosły Dzieciątku dary oraz serduszka. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Na zakończenie Jasełek mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkościami, a następnie ze świątecznymi życzeniami i opłatkiem podzieliły się ze zgromadzonymi.
Przedstawienie było wyjątkowe, obejrzeli je rodzice, zaproszeni goście, przyjaciele przedszkola. Naprawdę warto było, bo czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki? Radosnych i rozśpiewanych aniołków, dzieci z serduszkami na dłoni i królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu…?
Foto Joanna Łukawska
Tekst opracowała Joanna Sowierszenko