Dzień kobiet w Gminie Skarbimierz

1

Już niebawem, bo z początkiem marca, Gmina Skarbimierz świętować będzie Dzień Kobiet. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu we współpracy z sołtysami, radami sołeckimi oraz Stowarzyszeniem „Wilijki” zorganizuje cykl imprez skierowanych do wszystkich pań.


Świętowanie rozpocznie się w sobotę 4. marca 2017 w Zielęcicach. W tamtejszym Domu Ludowym o g. 17:00 obejrzeć będzie można występ kabaretu „Nie do zdarcia” z Grodkowa. Dzień później, tj. 5.03.2017 o godz. 18:00, ten sam kabaret wystąpi dla wszystkich kobiet w Domu Ludowym w Pawłowie.

8. marca, czyli w dniu kiedy obchodzimy właściwy Dzień Kobiet, uroczystości zaplanowano w hali sportowej Gminnego Gimnazjum w Skarbimierzu. O godz. 17:00 ze specjalnym programem artystycznym wystąpią dzieci i młodzież z Gminnego Zespołu Szkół oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu.

Kolejna impreza dedykowana kobietom odbędzie się w piątek 10.03.2017 w Domu Ludowym w Lipkach. O godzinie 17:30, swój koncert zagra tam lokalny zespół – „Nie ma Lipy”. Na sobotę 11.03.2017 zaplanowano aż dwa wydarzenia. Pierwsze z nich odbędzie się w Żłobiźnie – w hali sportowej byłej szkoły rolniczej, gdzie o godz. 18:00 zaprezentują się dzieci i młodzież z GBP Skarbimierz. Tego dnia, również o godz. 18:00, ale w Domu Kultury w Łukowicach Brzeskich, dla wszystkich pań wystąpią z kolei dzieci ze szkoły w Łukowicach Brzeskich.

Ostatnie imprezy wpisane w obchody Dnia Kobiet w Gminie Skarbimierz zaplanowano na niedzielę 12.03.2017. Wówczas po raz kolejny obejrzeć będzie można występ kabaretu „Nie do zdarcia” z Grodkowa, który najpierw, o godz. 16:00 zaprezentuje się publiczności w Domu Ludowym w Pępicach, a później, tj. o godz. 18:30 zagra swój program w Domu Ludowym w Małujowicach.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.gbpskarbimierz.naszabiblioteka.com.

dzień kobiet skarbimierz_brzeg24