Dzień Agugaga – a co to jest?

0
nauka języków obcych

Dzień Agugaga – co to takiego? Za tą dziwną nazwą kryje się święto, która wcale nie jest takie głupie. Ten zabieg stosujemy często, szczególnie z nietypowymi świętami – ludzie nadają im dziwne, zwracające uwagę nazwy, pod którymi kryje się często coś, co zwraca uwagę na ważny problem społeczny albo element kultury, o którym nie myślimy zbyt często, a może powinniśmy.

Dzień Agugaga może przyprawić kogoś o uśmiech politowania. Taka nazwa bez wątpienia spotka się z komentarzami mówiącymi o tym, jak to wiele dziwnych świąt jest w kalendarzu. Jednak pod otoczką zabawnej nazwy może kryć się coś, co ma duże znaczenia dla naprawdę wielu osób.

Dzień Agugaga – co to jest?

Dzień Agugaga naprawdę nie jest bez sensu. Jest po prostu nazwany w sposób, który ma przyciągać uwagę, a tak naprawdę zajmuje się bardzo ważnym aspektem edukacji. Niektórzy, słysząc nawę tego dnia, mogą pomyśleć, że to jakieś brednie, mamrotanie małego bobasa. I, co ciekawe, będą mieli rację!

Nazwa ta pochodzi właśnie od dźwięków, które wydają z siebie dzieci przed tym, jak zaczną mówić i używać słów i zdań, które powszechnie uznajemy za poprawne.

Dlatego właśnie ten dzień ma przypominać o wszystkich osobach, które uczą się języków. Nie jest on ograniczony tylko do dzieci, które są w trakcie przyswajania swojego pierwszego, ojczystego języka, ale także wszystkich uczniów, którzy uczą się mowy innego kraju.

Obecnie chyba każdy może takie święto obchodzić – przecież wszyscy mieliśmy w szkołach drugi język! Dlatego właśnie 9 czerwca powinniśmy znaleźć chwilę czasu na małą celebrację!