13. września. Dziś obchodzimy m.in. Dzień Programisty i Dzień Całowania Chłopaków w Usta

0
Obraz bobschwenkler z Pixabay

Kartka z kalendarza – 13. września – sprawdzamy dla Was co kryje w sobie kalendarz. Słońce wzeszło o godzinie 6:06, a zajdzie o 18:56. Imieniny obchodzą m.in. Jan, Chryzostom, Aleksander, Filip, Apolinary, Julian, Eulogia i Aureliusz. Na 13. września przypadają takie święta jak: Dzień Programisty, Dzień Całowania Chłopaków w Usta i Dzień Weterana Służby Granicznej.

Dzień Programisty

Komputery, sprzęty AGD i RTV, urządzenia mobilne, telefony, tablety – to tylko niektóre sprzęty, w których wykorzystywane są różnego rodzaju programy. Dzięki nim możemy korzystać z różnych funkcji, planować działania, wygodnie pracować. Kto je tworzy? Programiści – którzy obchodzą dzisiaj swoje święto.

Co ciekawe, data tego święta jest nieprzypadkowa i wypada na 256 dzień roku. Dlaczego akurat ten dzień? Otóż 256 to inaczej 2 do potęgi 8, a to w języku programistów oznacza wszystkie możliwe wartości jednego bajtu informacji w jego najpopularniejszej 8-bitowej postaci. Dla tych, którzy tematu nie znają – w tym dla nas samych – te informacje mogą się wydawać trudne i niejasne, ale dziś najważniejsze, by to programiści wiedzieli o co chodzi…

Dziś na całym świecie programiści świętować będą na różne sposoby. Korzystając z komputera czy smartfona zwróćcie uwagę, czy w jakimś programie nie czeka na Was jakaś niespodzianka. W Rosji Dzień Programisty jest oficjalnym świętem, ustanowionym przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa dekretem z dnia 11 września 2009 roku.

Wszystkim programistom składamy dziś najlepsze życzenia – oby napisane programy okazały się funkcjonalne i wolne od błędów!

Dzień Całowania Chłopaków w Usta

Chyba wszyscy lubimy się całować, a zwłaszcza, gdy buziaka daje nam ukochana osoba. Dziś bardzo przyjemne święto, bo obchodzimy Dzień Całowania Chłopaków w Usta. Zgodnie z założeniami święta, to kobieta powinna dzisiaj wyjść z inicjatywą i obdarować całusem ukochanego.

Całowanie pozwala zacieśniać relacje, wzbudza zastrzyk potrzebnej adrenaliny, emocji, endorfin. To właściwie same plusy, a jak donoszą źródła – przy długotrwałym całowaniu można także spalać kalorie.

Dzisiejsze święto, to okazja do przypomnienia sobie młodzieńczych szaleństw, rozbudzenia namiętności między kochankami. Co ciekawe – z pocałunków obopólną korzyść odnoszą zarówno całująca jak i całowany. Niech tych całusów dziś nie zabraknie!

Dzień Weterana Służby Granicznej

Dzień Weterana Służby Granicznej obchodzony jest 13. września –  w tym dniu w 1945 roku  powołano Wojska Ochrony Pogranicza. Corocznie emeryci Straży Granicznej spotykają się z okazji tego święta aby złożyć hołd tym, którzy swoje lata życia poświecili ochronie naszych granic.

Do najważniejszych zadań Straży Granicznej należy m.in. ochrona granicy państwowej na lądzie i morzu; organizowanie i dokonywanie kontroli ruchu granicznego oraz zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji. To praca niełatwa, w trudnych warunkach, ale w trosce o bezpieczeństwo wszystkich obywateli.

Dziś w dniu tego święta składamy najlepsze życzenia wszystkim weteranom służby granicznej. Niech to będzie dobry moment na podkreślenie ich pracy, osiągnięć i wszystkich zrealizowanych zadań i misji.