1 lipca. Dziś obchodzimy m.in. Międzynarodowy Dzień Reggae

0
Obraz Yardie z Pixabay
Reklama
Reklama
Reklama

Kartka z kalendarza – 1 lipca – sprawdzamy dla Was co kryje w sobie kalendarz. Słońce wzeszło o godzinie 4:17, a zajdzie o 21:02. Imieniny obchodzą m.in.: Marcin, Otto, Marian, Estera, Julian, Karolina, Halina, Szymon, Karolina i Klarysa. Na 1 lipca przypadają takie święta jak: Światowy Dzień Architektury i Międzynarodowy Dzień Reggae.


Międzynarodowy Dzień Reggae

To światowe święto muzyki reggae. Ten gatunek muzyki określany jest jako niezwykle radosny, słoneczny, niosący radość. Związany jest z nim także specyficzny styl życia. Wielu muzyków na całym świecie tworzy w obszarze reggae.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

W Brzegu – i nie bójmy się zaryzykować tego stwierdzenia – także w całej Polsce najbardziej popularnym wokalistą reggae jest Kamil Bednarek. Samo święto tej muzyki to dzieło Andrei Davisa – Jamajczyka, któremu przypisuje się organizację Międzynarodowego Dnia Reggae od 1994 roku (kiedy to odbyła się pierwsza edycja).

Dodajmy, że dzień reggae powstał na bazie inspiracji słowami Winniego Mandeli z 1992 roku, kiedy to w Kingston pochwalił tę muzykę i wskazał ją jako dającą siłę i energię do walki z apartheidem. Dodajmy, że reggae pochodzi z Jamajki i jest jej najlepszym, kulturowym towarem eksportowym.

Światowy Dzień Architektury

Za uchwalenie tego święta odpowiedzialna była Międzynarodowa Unia Architektów, która zrzesza przedstawicieli tego zawodu z ponad 125 krajów na całym świecie.

Co ciekawe Światowy Dzień Architektury obchodzony jest w niektórych krajach w październiku, natomiast w Polsce przyjęto datę 1 lipca. To święto wszystkich tych, którzy pracują w zawodzie architekta, a także odbiorców ich twórczości, współpracowników, osób związanych z branżą, pasjonatów.

Dodajmy, że w wielu krajach organizowane są tego dnia różnego rodzaju konkursy na projekty, a także działania wspierające lepszy start dla początkujących architektów. Wszystkim tym, którzy pracują w tej branży życzymy niezwykle ciekawych projektów i okazałych realizacji!

Reklama
Reklama