Policjanci spotkali się z uczniami, by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas ferii

0
fot. KPP w Brzegu

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej w Brzegu rozpoczęli cykl spotkań, na których będą rozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie. Na razie odwiedzili szkoły w Skarbimierzu i Lipkach. Mundurowi przekazują niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać podczas zbliżających się ferii zimowych.


– Policjanci ostrzegają przed niebezpiecznymi zabawami. Mimo, że na razie prawdziwej zimy nie widać, to przestrzegamy przed wchodzeniem na zamarznięte rowy, stawy i rzeki. Rozmawiamy również, jak bezpiecznie zachować się na koloniach, przypominają o tym, żeby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać co mówią opiekunowie. Ważne by dzieci wiedziały co im grozi podczas kontaktu z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mundurowi przypomnieli również o zasadach obowiązujących na drodze i w podróży. Dodajmy, że w ramach działań profilaktycznych Urząd Gminy w Skarbimierzu zakupił kamizelki odblaskowe, które już są rozdawane uczniom, a brzescy policjanci będą dodatkowo kontrolować autokary przewożące dzieci na zimowiska. Zgłosić taką kontrolę można telefonicznie pod nr 77/4240072 (przynajmniej jednej poprzedzający wyjazd). Punkt kontroli autokarów został wyznaczony przy DK 94 – parking obok Rybiorza.