Ferie tuż, tuż. Zgłoś autokar do policyjnej kontroli przed wyjazdem na zimowisko

0
fot. KPP w Brzegu

Od 28 stycznia na terenie województwa opolskiego rozpoczną się ferie zimowe. Brzescy policjanci z wydziału ruchu drogowego będą w tym czasie kontrolować stan techniczny autokarów oraz sprawdzać uprawnienia i trzeźwość kierowców.


– Wszystko po to, aby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do miejsc zimowego wypoczynku. Rodzice i opiekunowie dzieci, które wyruszają na ferie autokarami, mogą zgłaszać policjantom wątpliwości co do stanu technicznego autobusów, czy też stanu trzeźwości kierowców. Jeśli otrzymamy takie zgłoszenie, to policjanci przyjadą i sprawdzą autokar oraz jego kierowcę – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy brzeskiej komendy.

Warto dodać, że kontrolę autokaru najlepiej zgłosić odpowiednio wcześniej, przynajmniej jeden dzień przed planowaną podróżą. Jeśli zgłosimy ją tuż przed odjazdem, to oczekiwanie na policjantów może się wydłużyć ze względu np. na podjęte wcześniej czynności przez funkcjonariuszy w innym miejscu.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 77 424 00 72. Punkt kontroli autokarów został wyznaczony przy drodze krajowej 94 (obwodnica Brzegu) – na parkingu obok Rybiorza.