Porzucone psy. Właściciel wyjechał na 2 miesiące!

0
fot. grodkow.pl

W piątek (1 marca) Strażnicy Miejscy w Grodkowie otrzymali zgłoszenie. Z jego treści wynikało, że na terenie prywatnej posesji – w jednej z miejscowości gminy Grodków – ktoś pozostawił bez opieki dwa psy. Zwierzęta przetransportowano do schroniska.


Jak się okazało na miejscu interwencji, psy od ponad dwóch miesięcy przebywały same na terenie jednej z posesji. Ich właściciel wyjechał ponad dwa miesiące temu, zwierzęta pozostawił i nie wrócił. Bulwersujący w sprawie jest także fakt, że zwierzęta były zdane na siebie – w środku zimy – w najchłodniejszych miesiącach roku, tj. styczniu i lutym. Na szczęście znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy zajmowali się zwierzakami. Gdyby nie sąsiedzka pomoc, psy prawdopodobnie nie przeżyłyby samodzielnie.

Strażnicy miejscy zabrali zwierzęta z terenu posesji i przetransportowali je do schroniska. Właściciel będzie musiał liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego nierozsądnego zachowania i bezmyślności. Wszczęto wobec niego postępowanie karne w sprawie znęcania się nad zwierzętami w postaci porzucenia psów. Taki czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.