Brzeg: 60-latek zginął pod kołami pociągu

0
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś (16. kwietnia) rano w okolicach peronów dworca PKP w Brzegu. Pociąg Express Intercity relacji Wrocław – Warszawa śmiertelnie potrącił 60-letniego mężczyznę.


– Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 5:40. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora. Na razie mogę tylko potwierdzić, że śmierć poniósł 60-letni mieszkaniec Brzegu – mówi st. asp. Karol Brandys z zespołu prasowego KWP w Opolu.

Policjanci ustalają okoliczności w jakich doszło do zdarzenia. Na razie nie wiadomo, czy był to nieszczęśliwy wypadek podczas przechodzenia przez tory, czy mężczyzna świadomie wszedł pod nadjeżdżający pociąg. Express Intercity, który przejeżdżał przez stację w Brzegu, zgodnie z rozkładem jazdy nie zatrzymuje się w peronach dworca.

– Na odcinku Brzeg – Lewin Brzeski doszło do tragicznego wypadku. Pociągiem EIC Ślęża podróżowało 180 pasażerów, którzy zostali przelokowani do dwóch innych składów: IC Wyspiański i Pendolino – mówi nam Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Dodajmy, że na magistrali kolejowej Wrocław-Opole mogą występować utrudnienia. Podróżni muszą liczyć się z opóźnieniami pociągów.