Kronika 112: Złodzieje nie próżnują

0

W minionym czasie funkcjonariusze Policji otrzymali zgłoszenia kolejnych osób poszkodowanych przez złodziei. Wartość skradzionego mienia to około 3,5 tysiąca złotych. Policjanci zatrzymali także kolejnych nietrzeźwych kierowców, którzy już stracili uprawnienia do kierowania.


ZŁODZIEJ – ROWERZYSTA
26. kwietnia do Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim zgłosiła się poszkodowana. Jak wynika z jej relacji pozostawiła zabezpieczony rower na jednej ze stacji PKP w gminie. Kiedy wróciła z pracy okazało się, że jednośladu nie ma. Wartość strat to 700 złotych.

ZNIKNIĘCIE TELEFONU
26. kwietnia do policjantów z Brzegu zgłosiła się poszkodowana, która utraciła swój telefon. Jak wynika z relacji poszkodowanej, podczas zakupów pozostawiła na chwilę telefon bez uwagi. Kiedy wróciła w miejsce gdzie go zostawiła telefonu już nie było. Straty poniesione przez właścicielkę to 2 000 złotych.

KRADZIEŻ Z SAMOCHODU
1. maja do policjantów z Brzegu zgłosił się poszkodowany. Jak wynika z ustaleń policyjnych, złodziej z otwartego samochodu ukradł zestaw kluczy i pieniądze. Wartość strat to 600 złotych.

NIETRZEŹWI KIEROWCY
W minionych tygodniach policjanci z Brzegu zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista to 53-letni właściciel opla. Wpadł 1. maja w jednej z miejscowości w gminie Skarbimierz, tuż przed godziną 2:00 w nocy. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili już swoje uprawnienia do kierowania, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 2 lat pozbawienia wolności.