Andrzej Grabny nowym komendantem Komisariatu Policji w Grodkowie

0
fot. KPP w Brzegu

Rozkaz o powołaniu na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Grodkowie, asp. sztab. Andrzej Grabny odebrał z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu insp. Mariusza Stelnickiego. W uroczystym spotkaniu z tej okazji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych w Grodkowie, burmistrz Marek Antoniewicz, szef nyskiej prokuratury Sebastian Biegun, a także były komendant Mariusz Gołąb oraz załoga grodkowskiego komisariatu.


Asp. sztab. Andrzej Grabny służbę w Policji rozpoczął 26 lipca 2004 roku. Przez kolejne lata pracy zajmował szereg stanowisk wykonawczych w pionie prewencyjnym, między innymi był przewodnikiem psa służbowego i asystentem w sztabie policji. Asp. Grabny wielokrotnie był nagradzany za osiągnięcia w służbie. W 2016 r. otrzymał nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za zasługi w służbie, a w 2017 r. został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Krzyżem Zasługi.

Od 1 marca 2014 roku pełnił funkcję kierownika Rewiru Dzielnicowych w Lewinie Brzeskim, a w lipcu 2017 roku awansował na zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Grodkowie. Od lutego 2019 r. pełnił obowiązki komendanta tamtejszego komisariatu.