Zderzenie auta dostawczego z osobówką na skrzyżowaniu DK 94 i DK 39

0
fot. KP PSP w Brzegu

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnie wyglądającej kolizji, do której doszło dziś (22.01) na skrzyżowaniu dróg krajowych w okolicy Zielęcic. Na szczęście z zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń, a kolizja zakończyła się jedynie szkodami w pojazdach i mandatem karnym dla sprawcy.


– Zgłoszenie o zderzeniu pojazdów otrzymaliśmy o godz. 10:45. Z ustaleń policjantów wynika, że 38-letni kierowca dostawczego opla nie ustąpił pierwszeństwa pojazdu dla prawidłowo jadącego kierowcy auta osobowego. Sprawcą kolizji okazał się obywatel Belgii – informuje mł. asp. Partycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

W chwili obecnej w miejscu kolizji nie występują już żadne utrudnienia w ruchu drogowym. Dodajmy, że skrzyżowanie dróg krajowych 94 i 39 na wysokości Zielęcic jest jednym z najbardziej newralgicznych miejsc komunikacyjnych na drogowej mapie powiatu brzeskiego. DK 94 jest obwodnicą Brzegu na trasie Wrocław – Opole, z kolei DK 39 stanowi połączenie drogi ekspresowej S8 na wysokości Kępna (przez Namysłów i Brzeg) z autostradą A4 w okolicy Łukowic Brzeskich.