Romowie ukradli wyroby jubilerskie w Oławie. Prawie wszyscy byli w maseczkach

0

We wtorek (29.09), około godz. 13:20 do jednego z salonów jubilerskich w Oławie weszła grupa Romów. Początkowo sprawiali wrażenie klientów, jednak okazało się, że przyszli w zupełnie innym celu. Kiedy część z nich zagadywała obsługę salonu, jeden z mężczyzn wszedł na zaplecze skąd ukradł wyroby jubilerskie.

To dwóch mężczyzn, trzy kobiety i dziecko. Niemal wszyscy mieli na twarzach maseczki ochronne, co z pewnością utrudni ich rozpoznanie. W niektórych momentach na nagraniu wideo widać wizerunek najstarszej kobiety.

– Stworzyli zamieszanie i skoncentrowali obsługę salonu na kobiecie i mężczyźnie, którzy chcieli rzekomo kupić złoty łańcuszek. Pozostali obserwowali co się dzieje. Dziecko zobaczyło, że drzwi na zaplecze są otwarte, a później wykorzystał to inny członek grupy Romów. Wszedł tam i ukradł m.in. łańcuszek, pierścionki, bransoletkę i zawieszkę. Łączna wartość skradzionego złota to ponad 20 tys. złotych – mówią właściciele salonu.

Z nagrania wideo ewidentnie wynika, że sześcioosobowa grupa współpracowała ze sobą. Sprawa została zgłoszona na policję, a dochodzenie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Oławie. Jeśli ktoś jest w stanie rozpoznać osoby widoczne na zdjęciach, może kontaktować się z jednostką policji.