Pijany komendant straży gminnej w Skarbimierzu spowodował kolizję. Wjechał w naczelnika drogówki z komendy wojewódzkiej

1
fot. Paweł / prostozopolskiego.pl

Dziś (24.10) w Brzegu doszło do zderzenia trzech pojazdów, w tym dwóch osobówek i jednej ciężarówki. Jak nieoficjalnie ustalił portal Brzeg24.pl, kierowcą jednego z aut osobowych był komendant straży gminnej w Skarbimierzu. Jan M. miał 1,3 promila alkoholu w swoim organizmie. Komendant SG miał pecha, bo najechał na tył auta, którym kierował… naczelnik wydziału ruchu drogowego Komedy Wojewódzkiej Policji w Opolu.


– „Kierowca ciężarówki w pewnym momencie zahamował, a tuż za nim zatrzymał się naczelnik wojewódzkiej drogówki. Pan Janek już nie zdołał wyhamować i uderzył w Mini Coopera. Komendant SG był pod wpływem alkoholu” – mówi nam osoba znająca kulisy zdarzenia, ale chcąca zachować anonimowość.

Informację o samej kolizji i jej przebiegu potwierdziliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu.

– Około godziny 14:30 na ul. Krakusa doszło zderzenia trzech pojazdów. Kierowca ciężarówki (61 l.) chciał skręcić na parking i zahamował. Za nim zatrzymał się inny kierowca osobówki (52 l.). W tym samym czasie nadjechał trzeci kierowca (54 l.), który nie zdołał wyhamować i najechał na tył poprzedzającego pojazdu, z kolei ten siłą uderzenia wpadł na ciężarówkę. 54-latek był nietrzeźwy, miał 1,3 promila alkoholu. Sprawa ta zostanie skierowana do sądu – wyjaśnia asp. sztab. Bogusław Dąbkowski z brzeskiej komendy.

Do sprawy będziemy wracać.