Policjanci świętowali razem z dziećmi

0
fot. KPP w Brzegu

Od kilkunastu miesięcy mundurowi nie mieli zbyt wielu okazji, aby spotkać się z najmłodszymi. Nawet zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach zostały ograniczone do minimum, a wszystko to za sprawą obostrzeń sanitarnych. Na szczęście wszystko powoli wraca do normalności, a to z kolei dla policjantów okazja, aby spotkać się z najmłodszymi.


  • „W niedzielę spotkaliśmy się z najmłodszymi w Skarbimierzu-Osiedle. Z okazji Dnia Dziecka włączyliśmy się w piknik dla najmłodszych. Organizatorzy zapewnili dzieciom mnóstwo atrakcji, natomiast my czas spędzony z nimi wykorzystaliśmy na to, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Sezon letni zbliża się szybkim krokiem, dlatego zwracaliśmy uwagę na zasady, których powinniśmy przestrzegać podczas wypoczynku nad wodą. Przypomnieliśmy o przepisach drogowych, podczas zabaw na świeżym powietrzu i jak się zachować, gdy nieznajoma osoba częstuje słodkościami lub proponuje wycieczkę” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

    Dzieci otrzymały od mundurowych odblaskowe opaski, zawieszki i kamizelki, natomiast rodzicom przekazano materiały dotyczące właściwych wzorców, budowania odpowiedzialności w dzieciach, szacunku, empatii, a także asertywności.
  • „To był również dzień, w którym dzieci miały okazję poznać naszą nową maskotkę – policyjnego Rysia. Swoją obecnością sprawił im dużo radości, chętnie przybijały piątkę z Ryśkiem” – podsumowuje Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

    Dodajmy, że materiały profilaktyczne oraz maskotka policyjna zostały z finansowane z budżetu Gminy Skarbimierz.