Wypadek przy pracy w Brzegu. Auto przygniotło rękę pracownika

0
fot. Paweł / prostozopolskiego.pl

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj (29.07) na terenie jednego z zakładów przy ul. Błonie w Brzegu. Ze wstępnych informacji wynika, że pracownik odniósł obrażenia ręki. Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale ostatecznie odwołano śmigłowiec LPR.


  • Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy tuż przed godziną 13. Wynikało z niego, że jeden z pracowników doznał uszkodzenia ręki w wyniku przygniecenia przez pojazd. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy JRG z Brzegu. Nasze działania na chwilę obecną zostały zakończone, czynności prowadzi policja” – mówi nam mł. asp. Marek Zagórski.

    O wypadku poinformowana została także Państwowa Inspekcja Pracy w Opolu.
  • Otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku przy pracy w Brzegu. Na miejsce udaje się inspektor, który będzie wyjaśniał przyczyny i okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia” – informuje naszą redakcję Nadinspektor Pracy Dawid Rusak, rzecznik prasowy PIP w Opolu.

    Z nieoficjalnych informacji wynika, że pojazd, który przygniótł rękę pracownika, został uruchomiony nieświadomie przez dziecko. Nie jest to jednak jedyna wersja wydarzeń przedstawiana służbom, dlatego policjanci i inspektorzy PIP szczegółowo będą wyjaśniać tą sprawę.